Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Muciņš: "Ir jāpasaka skaidri - Latvijas Universitātes rektors ir ievēlēts un viņš ir ievēlēts likumīgi" 49

Sabiedrība
2019. gada 13. augustā 17:26 2019. gada 13. augustā 17:26
  Jauns.lv
“Ir jāpasaka skaidri - Latvijas Universitātes rektors ir ievēlēts un viņš ir ievēlēts likumīgi. Tas demonstrē Latvijas Universitātes autonomiju un neatkarību, ” tā RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja RSU pasniedzējs, jurists un zvērināts advokāts Linards Muciņš.

Muciņš arī atgādināja, ka tāpat kā katra pašvaldība, universitātes un citas augstskolas Latvijas republikā ir neatkarīgas. Tām ir savs īpašums, savi vadības orgāni - rektors, senāts, satversmes sapulce, visas fakultātes u.t.t. Viss tiek vadīts ar vēlēšanu sistēmas palīdzību un ir diezgan liela demokrātija. Viņaprāt šoreiz politika mēģina iejaukties un interpretēt tiesiskumu ārpus savas kompetences sfēras.

“Ministre savā preses konferencē trīs reizes pieminēja, ka viņai jau tas Muižnieks neinteresē, viņa caur šo Muižnieka apstiprināšanu grib izdabūt cauri, lai visās valsts dibinātajās augstskolās varētu izveidot politiskās padomes un šajās padomēs varētu salikt savus cilvēkus, ” pārliecināts ir Muciņš.

Muciņš raidījumā retoriski jautāja - vai visi tie profesori, kas sēdēja revīzijas komisijās, mandātu komisijās, balss skaitīšanas komisijās, vai viņi visi ir muļķi, idioti un neko nesaprot? Vai tiešām valdība ir gudrāka? 

Pēc viņa domām ministre vienkārši bija nolēmusi uzņemt šādu politisku kursu un viņa to arī uzņēma bez kādiem pārbaudes materiāliem. Tagad viņa saņem kaut kādus pārbaudes materiālus, kur ir dažādas tehniskas nepilnības, bet tās nekādi neietekmē un nevar ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

“Stāsts var beigties tikai tiesiski, nepareizi gan ir tas, ka to lemj Ministru kabinets, jo faktu salīdzināšana ar normatīvajiem aktiem un likumiem ir tiesas kompetencē, ”atgādināja Muciņš.

Citi šobrīd lasa

Elīna Gluzunova par bērnu slimošanu: "Šķita, ka viņi uzsūc katru bacili"
Vai roku dezinfekcijas līdzekli drīkst lietot arī tad, ja beidzies derīguma termiņš? 7
Hokejists Rūdolfs Balcers pašizolācijā pavadījis divas nedēļas: "Esiet uzmanīgi, palieciet mājās!" 1
Skatīt visus komentārus

Олег Газманов о вечеринке с участием заболевшего Льва Лещенко: "Смотрю на эти кадры с ужасом"

Во время концерта в прямом эфире Робби Уильямс посвятил песню Агате Муцениеце