Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Universitātes prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā - profesors Valdis Segliņš. (Foto: LETA)

Tiesa pierāda, ka LU prorektors Valdis Segliņš nav bijis čekas "stukačs" 12

Ziņas
11. jūlijā 19:40 2019. gada 11. jūlijā 19:40 | Papildināts, 11. jūlijā 21:01
Jauns.lv
Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa taisījusi spriedumu, ka Latvijas Universitātes prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā profesors Dr. geol. Valdis Segliņš “nav bijis bijušās Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Valsts drošības komitejas informators un nav apzināti slepeni sadarbojies ar bijušo Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Valsts drošības komiteju”, portālu Jauns.lv informēja Publiskās atmiņas centra valds priekšsēdētājs Kārlis Kangeris.

Tiesa secinājusi, ka Segliņš "nav bijis bijušās VDK informators un nav apzināti slepeni sadarbojies ar VDK. Prokurore Jūlija Kuzņecova tiesas sēdē uzsvērusi, ka nav savākti pierādījumi, kas ļautu konstatēt apzinātu slepenu sadarbību ar VDK.

Segliņš pieļāvis iespēju, ka sakarā ar darba pienākumiem 1984.gadā viņš varēja atrasties VDK redzeslokā, bet personiski un apzināti nekad nav sadarbojies ar to. Tiesas izmeklēšanā pārbaudītie pierādījumi nesatur ziņas par to, ka pārbaudāmā persona būtu sniegusi slepenu informāciju par citām personām vai arī izpildījusi jebkādus LPSR VDK uzdevumus.

Valdis Segliņš PSRS okupācijas laikā strādāja kalnrūpniecībā sevišķi liela apjoma zelta ieguvē.

Jau ziņots, ka kopš VDK dokumentu publiskošanas pērn decembrī prokuratūra saņēma vairākus iesniegumus no personām, kuras vēlējušās pierādīt nesadarbošanos ar VDK. Vairākas lietas jau izskatītas tiesā un sadarbības fakts nav konstatēts.

Tā, piemēram, 8.aprīlī Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nekonstatēja kinorežisora Ivara Selecka sadarbību ar VDK. Tāpat Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa maija beigās nav konstatējusi režisores un rakstnieces Vijas Beinertes sadarbību ar VDK.

Pērn 20.decembrī interneta vietnē "kgb.arhivi.lv" publiskota daļa no VDK dokumentiem. No 1.maija publiski pieejami arī citi VDK dokumenti.

Citi šobrīd lasa

"Šī esmu es 18 mēnešu vecumā un jā, tās ir šļirces uz palodzes" - narkomānes meita no ASV tīmeklī publicē attēlus no skaudrās bērnības
"New York Times" plaši kritizē Latvijas finanšu sistēmu: "Latvija bijusi apkaunojums Eiropas Savienībai" 479
Marokā brutāli noslepkavotas tūristes no Skandināvijas: vairākiem cilvēkiem piespriests nāvessods
Skatīt visus komentārus

Дженнифер Энистон vs Анджелина Джоли: названы главные отличия браков Брэда Питта

Стало известно, почему недавно родившая герцогиня Меган теперь всегда собирает волосы в пучок