Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Ja tagad tiktu izprovocēta domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, tas būtu politiķu galēji bezatbildīgs solis," izteicies Turlais. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Turlais: "Tie paši, kas nogāza mani, kaut kā vienosies par citu mēru" 17

Politika
2019. gada 3. jūlijā 09:02 2019. gada 3. jūlijā 09:02
  Jauns.lv / LETA
Tie paši politiķi, kas nogāza mani, kaut kā vienosies ar citiem un kādu personu par mēru iecels, bet līdz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām nenonāks, šādu viedokli intervijā "Neatkarīgajai" paudis "Gods kalpot Rīgai" (GKR) politiķis Dainis Turlais, kurš maija izskaņā kļuva par Rīgas mēru, bet amatā nenoturējās pat mēnesi.

Par Turlā gāšanu nobalsoja 31 deputāts - gandrīz visa opozīcija, pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš un "Neatkarīgo deputātu frakcija", kuru veido četri no "Saskaņas" izslēgtie politiķi Valērijs Petrovs, Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Vadims Baraņņiks.

"Ja tagad tiktu izprovocēta domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, tas būtu politiķu galēji bezatbildīgs solis," izteicies Turlais.

Politiķis atzinis, ka jau iepriekš varējis nojaust iespējamu kādu "Saskaņas" deputātu demaršu, jo frakcija zaudējusi līderi. "Zināms jau bija, ka frakciju kopā satur un vada viens līderis - Nils Ušakovs - ar viņa autoritāti un ietekmi. Bet, kad viņš ir kļuvis par Eiropas Parlamenta deputātu, stingrā vadība ir pazudusi. Tas jau bija redzams pat agrāk - tiklīdz viņš paziņoja, ka kandidēs, bija skaidrs, ka viņš tiks ievēlēts Eiroparlamenta, pārcelsies uz Briseli un Saskaņas frakcija paliks bez vadības. Līdz ar to arī "Saskaņas" un GKR koalīcija vairs nav betoncieta. Vai tas būtu šis četrinieks vai cits trijnieks, vai piecnieks, būtu tikai laika un apstākļu jautājums. Kļuva skaidrs, ka iepriekšējā konstrukcija, kas bija pastāvējusi agrākajos gados un pēdējos divos gados strādāja ar minimālu pārsvaru domē, vairs nav nestspējīga," izteicies Turlais.

Saistītās ziņas

Dainis Turlais zaudē Rīgas mēra amatu 73
Arī solot amatus domes struktūrvienībās, Burovam neizdodas opozicionārus pierunāt atbalstīt viņa kandidatūru mēra amatam 9
Rīgas domes frakcijām vēl nav notikušas oficiālas sarunas par iespējamo mēra amata kandidātu 3

"Esmu cilvēks, ne robots. Es smagi pārdzīvoju to, ka situācija ir tāda, kā ir. Ne tāpēc, ka es esmu kādā veidā pazemots. Nē, man ir ļoti liela pieredze politikā, un ir gājis visādi. Un tās samazgas, kas tika raidītas manā virzienā, man īpaši klāt neķeras. Un tomēr... Rīga ir viena no Eiropas Savienības galvaspilsētām... Esmu septiņus gadus nostrādājis Rietumeiropas Drošības asamblejā - man ir zelta medaļa un Goda diploms, ka esmu uz mūžu uzņemts šajā organizācijā par ieguldījumu tās darbā," rūgtumu nav slēpis Turlais.

Citi šobrīd lasa

Bažas rada „otrais vilnis”. Pekinā dzīvojošais latvietis Kristians stāsta par pašreizējo situāciju 16
Nepielūdzami augošā statistika: ko Amerika izdarīja nepareizi 11
Skatoties uz citu valstu pieeju, Perevoščikovs izdalījis divas stratēģijas, kā apkarot Covid-19 1
Skatīt visus komentārus

"Мы пережили самые темные моменты": семья выступила с обращением в день рождения Анастасии Заворотнюк

Зараженная коронавирусом в слезах рассказала о страшных последствиях болезни