Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Marta Martinsone

FOTO: Norvēģijas latvieši Līgo nosvin īstā zaļumballē kopā ar Andri Ērgli 12

Sabiedrība
24. jūnijā 10:39 2019. gada 24. jūnijā 10:39
Jauns.lv
Ar kopīgi dziedātām dziesmām, ugunskuru un meitenēm skaistos ziedu vainagos Norvēģijā dzīvojošie latvieši pierāda, ka arī ārpus dzimtenes šos svētkus var nosvinēt īpaši.

Īstās latviešu tradīcijās ieturētas saulgriežu svinības šogad notika Norvēģijā. Šiem svētkiem tur dzīvojošie latvieši gatavojas laikus un, pateicoties Latviešu biedrībai Norvēģijā, vairākus gadus kopā sanākšana jau kļuvusi par tradīciju. Šī gada svētku programmā bija gan vainagu pīšana, ugunskura kurināšana, līgo dziesmu dziedāšana, dejas un latviešu gardumu tirdziņš. Tāpat arī galdā tika likti pašu līgotāju sarūpēti cienesti un netrūka ne Jāņu siers, ne citi  gardumi, kas saistās ar Līgo svētku svinībām.

Vakara atklāšanā uzrunu klātesošajiem teica Latvijas vēstniece Norvēģijā, kura pateicās ikvienam klātesošajam par kopīgo svētku svinēšanu un latviskā gara kopšanu. Savukārt visas Līgo nakts garumā  klātesošos priecēja latviešu mūziķi Andris Ērglis un Jānis Strazds, kuri izpildīja dažnedažādas latviešiem iemīļotas dziesmas. Andris sarunā ar portālu Jauns.lv atzina, ka Norvēģijā esot pirmo reiz un par šo valsti viņam ir ļoti labas domas. "Pirms uzstāšanās pabijām arī nelielos izbraucienos pa Norvēģiju. Īsumā - ļoti skaista valsts," nosaka Andris.  Jāatzīst, par mūziķa ierašanos svinībās precājās ne mazums klātesošo, un viņam bija jāpavada laiks ne tikai uz skatuves, bet arī jāatvēl brīdis, lai nofotografētos ar pasākuma apmeklētājiem.

Paši norvēģi gan vasaras saulgriežus īsti nesvin, taču dažreiz ir saglabājušās tradīcijas precēties šajos svētkos, jo kāzas esot simbols visam jaunajam. Kaut gan Norvēğijā saugrieži nav oficiāli svētki, daudzi cilvēki izmanto vasaras īsāko nakti, lai sarīkotu privātas ballītes un līksmotu pie ugunskura.

Citi šobrīd lasa

Džesika Simpsone atkal liek par sevi runāt - pusgada laikā zaudējusi 45 kilogramus svara
Viņi kārdina sievietes visā pasaulē - latviešu striptīzpuiši atklāj savu erotisko šovu aizkulises 3
Latvijas armija iztērējusi 2 miljonus Karostas virsnieku pils restaurācijai, taču lietojama tā nav 9
Skatīt visus komentārus

Россиянку с кукольной внешностью назвали «самой красивой девочкой в мире»

«Хюррем вернулась»: в сети обсуждают преображение звезды «Великолепного века» 1