Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Deputāti vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par "ātro kredītu" reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā 60

Politika
17. jūnijā 22:13 2019. gada 17. jūnijā 22:13
Jauns.lv / LETA
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par "ātro kredītu" reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā.

Saeimas Prezidijs šodien šo iniciatīvu, par kuru portālā "manabalss.lv" ir savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, nodeva izskatīšanai Iesniegumu komisijai.

Rosinājuma autore Madara Valtere iniciatīvā norādījusi, ka vēlas, lai aizliegtu reklamēt "ātros kredītus'' masu medijos (televīzijā, radio), sociālajos tīklos un citur internetā.

"Katra šāda veida reklāma tā vien cilvēkus vilina aizņemties. Esot darbā astoņas stundas, klausoties radio, es šāda veida reklāmas dzirdēju vismaz 16 reizes," vērš uzmanību Valtere.

Viņa norāda, ka cilvēks, kurš ir viegli ietekmējams un kuram konkrētajā brīdī ir vajadzīgi naudas līdzekļi, neapdomājot sekas aizņemas naudu nebanku iestādēs. Tādējādi pastāvot risks "iekulties lielos parādos", uzsver iniciatīvas autore.

"Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri šo ''ātro kredītu'' dēļ iekuļas lielos parādos un vairums no tiem aizbēg uz ārzemēm, lai nopelnītu vairāk vai slēptos no parādu piedzinējiem," pauž Valtere, aicina Saeimu rast risinājumu šai situācijai.

Citi šobrīd lasa

Karalienei Elizabetei viens mazmazbērns esot mīļāks par citiem 2
Jāņa un Zanes Šipkēvicu pirmā kopīgā intervija: "Mēs satiekam tos, kuri jāsatiek" 3
Aiz lielveikala saldētavām Aiovā atrastas 9 gadus pazuduša darbinieka mirstīgās atliekas
Tēmas: 13. Saeima
Skatīt visus komentārus

Малыша отнесли умирать: роженица рассказала, как ее двойня не выжила в больнице в Риге из-за врачей 11

"Я не женщина, а девушка": Галкин поделился новым забавным видео с Лизой из Юрмалы