Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Litenes piemērs, lai arī ļoti sāpīgs, ir devis ļoti labu mācību, un tas nekad vairs neatkārtosies," pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Pabriks: 1941.gada Litenes notikumi vairs nekad neatkārtosies 396

Sabiedrība
14. jūnijā 20:10 2019. gada 14. jūnijā 20:10
Jauns.lv / LETA
1941.gadā Litenē nogalinātajiem Latvijas karavīriem tika liegta iespēja pildīt savu pienākumu un cīnīties par Latvijas valsts nākotni, taču mūsdienu karavīri tam neļaus atkārtoties, pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Aizsardzības ministrijā informēja, ka šodien, pieminot 1941.gada 14.jūnija notikumus, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem, Gulbenē un Litenē notika komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi.

Pasākumos piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Uzrunā Pabriks uzsvēra, ka viņš neredz vairs iespēju, ka kaut kad nākotnē mūsu karavīri, kuri ir gatavoti aizstāvēt Latvijas valsti, demokrātisko sistēmu un konstitūciju, savas ģimenes un paši sevi, kādreiz pieļautu situāciju, ka viņiem šī iespēja tiek liegta. "Litenes piemērs, lai arī ļoti sāpīgs, ir devis ļoti labu mācību, un tas nekad vairs neatkārtosies," pauda ministrs.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants uzsvēra, ka šodien Latvijas karavīri ir krietni stiprāki, Latvijā uzturas deviņu sabiedroto nāciju bruņotie spēki, kā arī tiek veidota sistēma, kas nodrošina drošību ne tikai Latvijā, bet gan arī citās vietās pasaulē.

"Tāpēc man šodien ziedu pušķī nav sēru ziedu, tajā ir pārliecības, apņemšanās un optimisma ziedi, lai cildinātu to devumu, ko veica karavīri, kas savas dzīvības atdeva par Latviju," sacīja Kalniņš.

Šodien aprit 78 gadi kopš traģiskajiem 1941.gada 14.jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem. 1941.gada 14.jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni desmit kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Citi šobrīd lasa

7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas 6
Likumsargi Ņujorkā bija pārliecināti, ka parkā atraduši mirušu zīdaini; patiesība atklājās tikai pēc pāris stundām 37
Sinoptiķi teju visā valstī izplata oranžo brīdinājumu par laikapstākļiem šovakar 20
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что сейчас вы здесь": умирающая от рака Александра Яковлева отыграла последний спектакль

Браку герцогини Меган и принца Гарри предрекли скорое крушение 1