Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Avārijas stāvojklī esošais Augusta Deglava ielas pārvads. (Foto: LETA)

Kariņš: "Situācija ar Deglava tiltu ir Rīgas domes īstenotās politikas rezultāts" 19

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
2019. gada 24. aprīlī 08:59 2019. gada 24. aprīlī 08:59
  Jauns.lv / LETA
Situācija ar Deglava tiltu ir Rīgas domes īstenotās politikas rezultāts, ilgstoši neieguldot līdzekļus infrastruktūrā, trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

"Ja neiegulda infrastruktūrā, bet tikai brīvbiļetēs un citos labumos, lai gūtu balsis.. Te nu mēs visi esam," teica Kariņš. Viņš arī atzīmēja, ka Rīgas dome var nepiekrist Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB), kas atzinis Deglava tiltu par nedrošu, taču, ņemot vērā "Maxima" traģēdiju, kad iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus, būtu jāklausa speciālistiem. "Galvenais ir iedzīvotāju drošība," sacīja Kariņš.


BVKB, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus. Tilta bojātie balsti tika konstatēti pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas. Šogad 8.aprīlī BVKB būvinspektors izdeva atzinumu par būvdarbu apturēšanu visā objektā.

Tāpat ziņots, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šonedēļ izdevis rīkojumu, lai ceturtdien, 25.aprīlī, Deglava tilts tiktu slēgts satiksmei. Gadījumā, ja Rīgas domes atbildīgais departaments neslēgs tiltu, ceturtdienas rītā to izdarīs Valsts policija.

Viņš skaidroja, ka Valsts policijai, slēdzot satiksmi, transporta plūsma tiks novirzīta, mēģinot novērst haosu. Tomēr satiksmes regulēšana ir Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina un viņa padoto atbildība.

Ģirģens sagaida, ka Rīgas domes atbildīgās amatpersonas līdz attiecīgajam laikam izstrādās plānu satiksmes novirzīšanai prom no Augusta Deglava ielas pārvada.

Citi šobrīd lasa

Sapnis par savu restorānu un dzīve Norvēģijā. Kas jums jāzina par "X faktora" sensāciju Emiliju Bērziņu 6
Ārsts brīdina, ka daudzi cilvēki D vitamīnu lieto nepareizi
FOTO: ar krāšņiem koncertiem atzīmē "Mikrofona" dziesmu aptaujas 55 gadu jubileju
Skatīt visus komentārus