Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No Rīgas mēra amata atstādinātais Nils Ušakovs. (Foto: LETA)

Juris Rozenvalds: notikumi ap Ušakovu var kļūt par pirmo akordu "Saskaņas" EP kampaņai 36

Viedokļi
7. aprīlī 18:45 2019. gada 7. aprīlī 18:45
Jauns.lv / LETA
Pašreizējā situācija, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir atstādinājis no amata Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), priekšvēlēšanu laikā var nākt par labu gan "Saskaņai", gan "Attīstībai/Par!" (AP), norāda politologs Juris Rozenvalds.

Viņš skaidroja, ka šo politisko spēku elektorāts nepārklājas, tādēļ politiķi šo situāciju pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām var izmantot gan sev, gan savām partijām par labu. Proti, AP saviem vēlētājiem var norādīt uz darbībām, kas veiktas, lai veicinātu tiesiskumu valstī, savukārt "Saskaņa" savam elektorātam var paust, ka Ušakova atstādināšana ir bijis politisks solis, skaidroja politologs. Rozenvalds norādīja, ka notikumi ar Ušakova atstādināšanu varētu kļūt par "pirmo akordu" "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai.

Komentējot iespējamus scenārijus notikumu attīstībai Rīgas domē, Rozenvalds pieļāva, ka par nākamo mēru varētu kļūt Oļegs Burovs (GKR). Vienlaikus politologs norādīja, ka rodas jautājums par domes koalīcijas iekšējo stabilitāti.

Kā ziņots, Pūce ir izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi. Šo rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas. Ušakovs publiski paudis, ka gatavojas pārsūdzēt Pūces rīkojumu un ir pārliecināts, ka visi pārmetumi tiesā būs apgāžami.

Citi šobrīd lasa

Solvita Āboltiņa skumst, ka jādzīvo šķirti no vīra: "Viegli tas nav..."
FOTO: mūzikas mīļi Jūrmalā bauda čellista Mišas Maiska un Krievijas Nacionālā orķestra koncertu 1
Rīgā piestājusi kolorītam krievu uzņēmējam piederoša viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām – “Black Pearl” 17
Skatīt visus komentārus

Принц Гарри и герцогиня Меган просили Елизавету II дать им комнату в Виндзорском замке

Бывшая возлюбленная принца Гарри решила выйти замуж за его тезку 1