Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ceļu policija

Ceļu policija pārkāpēju ķeršanai sāk izmantot jaunu tehniku 35

112
2019. gada 3. aprīlī 08:04 2019. gada 3. aprīlī 08:04 | Papildināts, 2019. gada 3. aprīlī 11:19
  Jauns.lv / LETA
Valsts policija papildus jau ierastajām atļautā braukšanas ātruma kontroles metodēm no šodienas pārkāpēju ķeršanai sāk izmantot arī 40 jaunus rokas lidarus, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniece Simona Grāvīte.

Kā uzsver policija, tā arvien vairāk cenšas izmantot jaunākās un modernākas tehnoloģijas, ņemot piemēru arī no ārzemēm, tāpēc tagad policijas darbinieku rokās nonākuši jauni rokas video radari - ātruma mērīšanas video instrumenti "TruCam II".

Likumsargu rīcībā esošie jaunie video radari veic transportlīdzekļa ātruma mērīšanu, vienlaicīgi ierakstot augstas izšķirtspējas video, proti, ar jaunajiem rokas lidariem fiksētais ātruma mērījums tiek nostiprināts arī ar video ierakstu, kas attiecīgi tiks pievienots lietas materiāliem.

"Būtībā šie jaunie video lidari līdzinās kādreizējiem policijas ikdienas darbā jau izmantotajiem rokas radariem, tikai šiem ir būtisks un svarīgs jauninājums - video funkcija. Mēs esam ņēmuši vērā iepriekšējo pieredzi ar vecā tipa radariem un domstarpības, kas dažkārt radās starp policistiem un satiksmes dalībniekiem. Tieši tādēļ, lai uzlabotu policijas darba kvalitāti un efektivitāti, mēs savā darbā ieviešam mūsdienīgus tehniskos līdzekļus," sacījis Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Foto: Ceļu policija

Ar jauno mērierīci ātruma kontroli varot jebkurā diennakts laikā un jebkādos laika apstākļos. Jaunie rokas lidari tiks izmantoti visā Latvijas teritorijā.

Kā uzsver Latvijas vadošais radaru uztveršanas tirgotājs radari.lv, jaunās policijas ierīces jādēvē par lidariem, nevis radariem.

"Jaunās ātruma mērīšanas ierīces "TruCam II" nav radari. Tie ir lidari, jo strādā nevis ar mikroviļņu, bet lāzera staru tehnoloģiju," skaidro uzņēmumā. Radars izmanto radioviļņus lai mērītu ātrumu, savukārt lidars ātruma mērīšanai izmanto infrasarkano gaismas kūli.

Šodien visā Latvijas teritorijā norisinās 24 stundu ātruma kontroles maratons, kura laikā ceļu policija pastiprināti pievērsīs uzmanību tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums. Akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Citi šobrīd lasa

Zinātnieki atklājuši, kādas izskatās perfektas krūtis 1
Apprecējies mūziķis Juris Kulakovs
"To varētu nosaukt pat par valstisku propagandu pret BMW!" Policijas video sadusmojis “BMW clubs Latvia” prezidenti 17
Skatīt visus komentārus

"Я поняла, что единственное неправильное решение - это молчать": Герцогиня Меган записала эмоциональное видеообращение

Часть плана: Выяснилось, зачем Петросян женился на Брухуновой