Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Televīzijas (LTV) plāksne. (Foto: LETA)

Valsts drošības dienests LTV studijas izmantošanu Krievijas telekanāla vajadzībām uzskata par nepieņemamu 38

Ziņas
2019. gada 21. martā 10:06 2019. gada 21. martā 10:06
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Televīzijas (LTV) studijas izmantošana Krievijas televīzijas kanāla "Russia Today" vajadzībām nav pieņemama un rada riskus Latvijas informatīvās telpas drošībai, uzskata Valsts drošības dienests (VDD).

VDD atzina, ka dienests ir informēts par minēto gadījumu un pašlaik veic notikušā apstākļu noskaidrošanu. VDD vērtējumā šāda prakse, ka valsts finansēts sabiedriskais medijs sniedz atbalstu Krievijas propagandu izplatošam medijam, nav pieņemama un ir saistīta ar riskiem Latvijas informatīvās telpas drošībai.

Latvijas sabiedriskā medija sadarbība ar Krievijas propagandas mediju var negatīvi ietekmēt gan konkrētā medija tēlu sabiedrībā, gan visas Latvijas valsts reputāciju starptautiskajā vidē, uzskata dienestā.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā no Latvijas Televīzijas studijas pārraidīta intervija Krievijas televīzijas kanālam "Russia Today". Pirmdien paziņojumā "Facebook" Latvijas Televīzijas pārstāvji uzsvēra, ka to uzskata par nepieņemamu, kā arī neatbalstāmu un neattaisnojamu praksi.

"Facebook" paziņojumā tika uzsvērts, ka ne Latvijas Televīzijas vadība, ne Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadība par to nebija informēta.

Latvijas Televīzija ierakstā arī norādīja, ka patlaban ir veikta notikušā apstākļu skaidrošana un no atbildīgā darbinieka ir pieprasīts paskaidrojums. Vienlaikus minēts, ka Latvijas Televīzija būtiski pastiprinās lēmumu pieņemšanas procedūras, kas saistītas ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm, kā arī tiks pieprasīti saskaņojumi gan ar atbildīgo dienestu vadību un Latvijas Televīzijas valdi.

Citi šobrīd lasa

Vai veikalā nopirktie augļi un dārzeņi ir jāmazgā ar ziepēm?
Vai roku dezinfekcijas līdzekli drīkst lietot arī tad, ja beidzies derīguma termiņš? 10
Hokejists Rūdolfs Balcers pašizolācijā pavadījis divas nedēļas: "Esiet uzmanīgi, palieciet mājās!" 2
Skatīt visus komentārus

Во время концерта в прямом эфире Робби Уильямс посвятил песню Агате Муцениеце

"Он соблюдал все меры предосторожности, но вирус все равно добрался": мужчина умер во время самоизоляции