Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Kariņš: bez reformām virknē jomu var nākties domāt par nodokļu celšanu 129

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
2019. gada 18. martā 10:50 2019. gada 18. martā 10:50
  Jauns.lv / LETA
Virknē jomu ir jāveic reformas, lai ieņēmumu palielināšanai nebūtu jāceļ nodokļi, pirmdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saeimas komisija pirmdien sāka darbu pie 2019.gada budžeta. Atklājot diskusijas, premjers atgādināja, ka šis būs tā dēvētais tehniskais budžets jeb iepriekšējās valdības sagatavots budžets.


"Mums ir tradīcija, ka, tuvojoties vēlēšanām, politiķi diezgan naski palielina izdevumus, lai parādītu vēlētājiem savus labos darbus. Šajā sakarā 2019.gada un 2020.gada budžetā mantojumā saņēmām dārgus solījumus. Ir viegli kritizēt priekšgājējus, bet es to nedarīšu," pauda Kariņš.

Tajā pašā laikā Ministru prezidents piebilda, ka izdevumu palielinājums nerisinās esošās problēmas, jo virkne jomu joprojām nav sakārtotas. Kā piemēru premjers minēja veselības aprūpi, kurai tiks pārdalīti vairāk nekā 80 miljoni eiro. "Cerams, nauda nonāks pie ārstiem, nevis pazudīs slimnīcu sistēmā," piebilda valdības vadītājs.

Tāpat Kariņš norādīja uz nepieciešamību īstenot skolu reformu. "Šogad izglītībai pārdalīsim 799 miljonus eiro jeb 9% no valsts budžeta. Tas ir nedaudz vairāk, cik izglītībai novirza Igaunija, tomēr kaimiņi skolotājiem maksā divreiz lielāku minimālo algu. Tas liecina par sistēmiskām problēmām Latvijā," uzsvēra premjers.

Ministru prezidents arī norādīja uz problēmām, sākot darbu pie 2020.gada budžeta, jo tajā jau tiek paredzēti iepriekšējās valdības pieņemtie lēmumi 87 miljonu eiro vērtībā.

Ņemot to visu vērā, Kariņš uzsvēra, ka nepieciešams veikt reformas. "Ja neko nemainīsim, nāksies lemt par nodokļu celšanu, bet tas nav manas valdības mērķis," uzsvēra premjerministrs.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "gadsimta vētra" plosa Melnās jūras ziemeļu piekrasti; soctīklos iespaidīgas ainas
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
VIDEO: vairāku populāru Rīgas restorānu izveidotājs Murads Juško ar atvēzienu bārā iesit sievietei 3
Skatīt visus komentārus