Simtgades uguņošanu televizoru ekrānos vērojis vairāk nekā pusmiljons cilvēku
Latvijas valsts simtgades pasākumu kulmināciju - gaismas uzvedumu un salūtu "Saules mūžs" - televizoru ekrānos vēroja vairāk nekā pusmiljons cilvēku, liecina liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" mērījumu dati.
Simtgades uguņošana pie televizoru ekrāniem pulcējusi aptuveni 512 600 skatītāju vecumā no četriem gadiem. Tā ir bijusi skatītākā TV programma šajās Latvijas Republikas proklamēšanas svētku dienās.
Nākamā skatītākā TV programma laikā no 17. līdz 19.novembrim bija "Ziņu speciālizlaidums. Svinam 100! Svētku studija", sasniedzot aptuveni 345 100 skatītājus. Savukārt trešajā vietā ierindojās koncerts "LV top 100", kuru kopumā skatījās 342 500 tūkstoši skatītāju.
Simtgades salūts "Saules mūžs"
Pie TV ekrāniem gandrīz 300 000 skatītāju pulcējusi arī rokopera "Lāčplēsis", Nacionālo bruņoto spēku parāde un koncerts "Latvijas gadsimts". Vairāk nekā 200 000 skatītāju savos TV ekrānos vērojuši Valsts apbalvojumu svinīgās pasniegšanas ceremoniju, filmu "Nameja gredzens", svinīgo notikumu "18.11." pie Brīvības pieminekļa un koncertu "Mīlestības vārdā. 18+" pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
Kā ziņots, gaismas uzvedums "Saules mūžs" tika iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā un bija visplašākajai auditorijai pieejamais Latvijas valsts simtgades svinību notikums, jo to varēja noskatīties gan klātienē, gan pie televīzijas ekrāniem Latvijā un ārvalstīs.
Valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu "Saules mūžs" - vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās rašanos līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei - veidoja Latvijas mākslinieki, kas, līdzīgi kā citu mākslas nozaru pārstāvji, Latvijas simtgadē rādīja savu labāko profesionālo sniegumu gaismas uzvedumu scenogrāfijā, pirotehnikas un gaismas dizaina mākslā.
Šis tika solīts kā visu laiku vērienīgākais Latvijas proklamēšanas dienas šovs un izmaksāja 234 999 eiro jeb aptuveni desmit reizes vairāk nekā citus gadus.
Uguņošanu pavadīja 18 minūtes garš vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai. Uzveduma radīšanā piedalījies jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, tā muzikālais vadītājs ir Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere - Austra Hauks, gaismu mākslinieks - Normunds Bļasāns, bet pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.