Reida laikā Ventā uziet četrus nelegālus zivju tīklus
foto: LETA
Makšķerēšanas piederumi.
Sabiedrība

Reida laikā Ventā uziet četrus nelegālus zivju tīklus

LETA

Šonakt zivju resursu ieguves kontroles reidā Ventspils novadā no Ventas izcelti četri nelegāli zivju tīkli, informēja Latvijas Makšķernieku asociācijā.

Reida laikā Ventā uziet četrus nelegālus zivju tīk...

Reida laikā izņemti četri tīkli, kuru kopējais garums bija 200 metri. No tīkliem atbrīvotas un atpakaļ ūdenī ielaistas piecas vimbas, viens lasis, astoņi brekši, divi ālanti un viena vēdzele.

Pirms mēneša reidā citā Ventas posmā izdevies izņemt trīs zivju tīklus 220 metru garumā. No tiem atbrīvoti divi taimiņi, viena līdaka, septiņas vimbas un viens breksis.

Asociācija atgādina, ka neatkarīgi no izmantotajiem zivju ieguves rīkiem lašu un taimiņu paturēšanā lomā iekšējos ūdeņos aizliegta visu gadu, izņemot Buļļupē, Sausajā Daugavā, Daugavā un vietās, kurās organizēta šo zivju licencēta makšķerēšana.

Savukārt sīgas paturēšana lomā aizliegta no 1.oktobra līdz 30.novembrim, bet strauta foreles - no 1.septembra līdz 30.novembrim, turklāt šīs sugas zivju ieguve ar zvejas rīkiem aizliegta vispār.

Par aizliegtā laikā vai vietā lomā paturētu lasi, taimiņu, sīgu, kas Latvijā noteiktas kā ierobežoti izmantojamas īpaši aizsargājamas zivju sugas, un strauta foreli nodarīto zaudējumu zivju resursiem aprēķina pieckāršā apmērā - 715 eiro par katru zivi, kā arī noteikts administratīvais sods 280-700 eiro apmērā.

Savukārt par elektrostrāvas izmantošanu zivju ieguvē draud brīvības atņemšana līdz četriem gadiem.

Lai arī valsts un sabiedriskie inspektori galveno uzmanību pašlaik velta lašveidīgo zivju aizsardzībai, kontroles reidi tiks veikti arī citās ūdenstilpēs, brīdināja Latvijas Makšķernieku asociācijā.

Tēmas