Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eduards Berklavs runā staļiņisma upuru piemiņas pasākumā pie Kongresu (tolaik Politiskās izglītības) nama 1988. gada 14. jūnijā (Foto: Foto no Latvijas Kara muzeja arhīva)

Principi viņam bija svarīgāki nekā izdevīgums. Politiķis leģenda - Eduards Berklavs

Sabiedrība
2018. gada 20. oktobrī 06:29 2018. gada 20. oktobrī 06:29
  Andris Bernāts | "Patiesā Dzīve"
Jaunībā viņš bija pārliecināts komunists, bet vēlāk kļuva par nesamierināmu padomju varas pretinieku. No agrākā padomju varas fanātiķa viņš pārtapa par cīnītāju par neatkarīgu Latviju un nacionālās kustības vadītāju. Principi viņam bija daudz svarīgāki nekā izdevīgums. Viņu sauca Eduards Berklavs.

Foto: AFI

Eduarda Berklava dzīves gājums skaidri apliecina, ka viņš piederēja pie tiem retajiem cilvēkiem, kuri atšķirībā no vairākuma nevis piemērojas apstākļiem, bet met tiem izaicinājumu. Viņš faktiski rīkojās tā, kā nebija izdevīgi. Ulmaņlaikos viņš darbojās komunistiskajā pagrīdē un par to sēdēja cietumā, savukārt padomju varas gados sacēlās pret pastāvošo nomenklatūru, par ko tika izsūtīts uz Vladimiru un izslēgts no partijas.

Piecdesmitajos gados viņš bija viens no nacionālkomunistu kustības galvenajiem organizētājiem, bet astoņdesmito gadu otrajā pusē kļuva par Latvijas Nacionālās neatkarības kustības vadītāju.

Latviešu trimdas publicists un vēsturnieks Uldis Ģērmanis savulaik atzina, ka  Berklavs bija vienīgais bijušās Latvijas kompartijas nomenklatūras loceklis, kuram bija drosme un varēšana, kā arī nelokāma griba neatlaidīgi turpināt cīņu par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

0 /6

Citi šobrīd lasa

FOTO: Pieminot PSRS represiju upurus, aktīvisti pirms 9. maija uz Uzvaras parku aiznes zārku ar Latvijas karogu 149
Mediķi aicina Saeimu un valdību neatvieglot Covid-19 ierobežojumus 25
Par Olaines aptiekas aplaupīšanu, iespējams, aizturēts NMPD darbinieks 2
Pievienot komentāru

"Сделали недоразвитого, больного на голову, распущенного ребенка": жена Виторгана в ужасе от комментариев о ее дочери 1

"Всегда поступаю так, как считаю нужным": почему Вахтанг Кикабидзе больше никогда не вернется в Россию