foto: AFI
Miris komponists, “Eolikas” dziesmu autors Aleksandrs Kublinskis
Mūžībā devies komponists Aleksandrs Kublinskis.
Kultūra
2018. gada 24. janvāris, 16:05

Miris komponists, “Eolikas” dziesmu autors Aleksandrs Kublinskis

Jauns.lv

Virtuālā enciklopēdija Nekropole.lv informē, ka 24. janvārī 82 gadu vecumā mūžībā devies pazīstamais komponists Aleksandrs Kublinskis, kura viena no populārākajām dziesmām ir grupas “Eolika” izpildītā “Zemeņu lauks”. Viņš pirms trim gadiem piedzīvoja insultu, pēc kā tad arī veselība neatgriezās.

Aleksandrs Kublinskis dzimis 1936. gada 11. septembrī Rīgā un ir autors ap 200 dziesmām. Virtuālā enciklopēdija Vikipēdija vēsta, ka komponists sadarbojies ar grupām “Eolika”, Maskavas grupu "Akkord", Larisu Mondrusu, Muslimu Magomajevu, Rīgas estrādes orķestri, ansambli "Baltijas balsis" un citiem izpildītājiem. Starp Kublinska populārākajām kompozīcijām ir "Noktirne", "Minikleitiņa" un "Zemeņu lauks". Viņš rakstījis dziesmas ar Jura Brežģa, Ziedoņa Purva, Dagnijas Dreikas un citu tekstu autoru vārdiem.


1969. gadā izdota mazā skaņuplate "Aleksandrs Kublinskis. Estrādes dziesmas", kurā ansambļa "Eolika" izpildījumā iekļautas četras A. Kublinska dziesmas.

Aleksandra Kublinska pirmā skaņuplate tika izdota 1969. gadā.

1973. gadā izdota vēl viena mazā skaņuplate "Ilonija", kurā Viktora Lapčenoka un M. Jaungailes izpildījumā iekļautas trīs dziesmas. 1982. gadā izdota komponista pirmā lielā skaņuplate ar astoņām dziesmām "Jola", kurā A. Kublinska dziesmas iedziedājuši Žoržs Siksna, Rita Trence un citi solisti. 1985. gadā grupas "Eolika" skaņuplatē "Pasaule, pasaulīt" iekļauta viena no populārākajām Aaleksandra Kublinska dziesmām "Zemeņu lauks".


2003. gadā izdota A. Kublinska labāko dziesmu izlase, kurā iekļautas to jaunas versijas Marijas Naumovas, Lindas Leen, Arņa Medņa, "Eolikas" un citu izpildītāju versijās.


2003. gadā A. Kublinskis saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par ieguldījumu latviešu mūzikas attīstībā.