foto: Jānis Amoliņš
Pirmizrāde Ingas Tropas kara drāmai virtuvē "Dvēseļu utenis"
Izrādes laikā seši jaunieši metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem.
Kultūra
2017. gada 18. septembris, 14:05

Pirmizrāde Ingas Tropas kara drāmai virtuvē "Dvēseļu utenis"

Kasjauns.lv

Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvojusi Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis." Izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Ingas Tropas drāma "Dvēseļu utenis"

Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvojusi Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis."

gallery icon

Šīs vasaras jūnija beigās Cēsīs, sarunu fesitvālā LAMPA, interesentiem bija iespēja iepazīties ar izrādes demo versiju. 17. septembra vakarā teātrī Dirty Deal Teatro "Dvēseļu utenis" piedzīvoja  savu pirmizrādi.

Izrāde vēstī par sešiem Latvijā dzīvojošiem studentiem, kuru likteņus izšķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet gan šīs paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.

Galvenie varoņi savus priekšstatus viens par otru veido nevis reālajā sadzīvē, iepazīstot vienam otru, bet no savu tēvu, vectēvu un pat vecvectēvu nostāstiem un populistiskiem ierakstiem sociālajos tīklos, kā rezultātā mierīga līdzpastāvēšana kļūst tikpat kā neiespējama.

Izrādes laikā seši jaunieši metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem. „Dvēseļu utenī” šķietami sadzīviska konflikta laikā izaicināti un dekonstruēti tiek iepriekšējo paaudžu radīti mīti par nacionālo un valstisko identitāti. Lai neļautu savu vectēvu bailēm un aizvainojumiem noteikt mūsdienu jauniešu izvēles un cīnītos par kopīgu vērtību sistēmu, kuras centrā atrodas cilvēks.

Izrādes radošā komanda: režisore - Inga Tropa; dramaturģe - Justīne Kļava; spēlē - Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Reinis Boters, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Igors Šelegovskis, Ance Strazda; projekta menedžere - Ance Strazda; mūzikas autors: Jēkabs Nīmanis; scenogrāfe, māksliniece - Pamela Butāne; gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers, videomāksliniece: Austra Hauks.

Izrāde tapusi ar British Council Latvija (Britu Padomes Latvijā) atbalstu.