Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studenti un personāls dodas protesta gājienā no Izglītības un zinātnes ministrijas uz Ministru kabinetu, lai nodotu vēstuli ar studentu parakstiem pret augstskolas reorganizāciju. (Foto: LETA)

Pēc RPIVA pievienošanas Latvijas Universitātei studentiem nākas mācīties par savu naudu 10

Tava izglītība
2017. gada 9. septembrī 20:52 2017. gada 9. septembrī 20:52
  LNT Ziņas
Jaunais mācību gads sācies arī studentiem no bijušās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA), kas tagad iekļauta Latvijas Universitātes (LU) sastāvā. Taču tas nav noticis gludi, jo jau pirmajā nedēļā LU un izglītības un zinātnes ministrs saņēmuši studentu vēstuli ar jautājumu, kurš maksās par studijām, sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Daļa bijušās RPIVA studentu bija cerējuši, ka jaunais statuss dos viņiem iespēju mācīties par budžeta līdzekļiem. "Tad, kad notika apvienošana arī medijos tika teikts, ka apvienošana ļaus ietaupīt līdzekļus, kurus novirzīs attīstībai un budžeta vietām. Pienāk rudens, mums vajadzētu būt kaut kādam budžeta vietām, un viņu nav," saka tagad jau LU Psiholoģijas maģistra programmas studente Iveta Ādamsone.

Tomēr LU Studiju departamenta direktore Jūlija Stare apgalvo, ka studenti vēl pirms RPIVA likvidācijas esot zinājuši, ka šogad viņiem nāksies mācīties par saviem līdzekļiem. Iespēja studēt par budžeta līdzekļiem viņiem bija dota tikai vienu semestri šā gada sākumā pārņemšanas procesā. "RPIVA parakstīja īstermiņa vienošanos un informēja par šo laika termiņu un [ir] līgums par saviem līdzekļiem. Līdz ar to nav solījuma," skaidro Stare.

Šāda situācija, kad par budžeta līdzekļiem var studēt tikai semestri, bet pārējie semestri jāsedz pašiem, attiecas tikai uz psiholoģijas maģistru programmu. Pārējiem saskaņā ar pārņemšanas nosacījumiem saglabājas arī budžeta vietas. Tikmēr Iveta Ādamsone uzskata, ka atsevišķas budžeta vietas kursā varētu tikt piešķirtas sekmīgākajiem studentiem. Cik studentu varētu studijas izbeigt, ja maksāt vajadzēt visiem, šobrīd nav zināms. Latvijas Universitāte uzskata, ka neviens.

Citi šobrīd lasa

Viņa bezjēdzīgā nāve saniknojusi visas ASV. Kas īsti notika dienā, kad mira afroamerikānis Džordžs Floids?
“Mārsnēnu” vadītāja apsūdz NMPD epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanā
VIDEO: motociklists uzbraucis vīrietim, kurš skrējis pāri ielai
Skatīt visus komentārus

"Из своего огорода!": Галкин показал, чем его кормит Пугачева

Памела Андерсон рассказала, по каким поводам надевает свой знаменитый красный купальник из 90-х