Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Evija Trifanova/LETA

Jūrmalā sāk būvēt Dievmātes Kazaņas ikonas pareizticīgo baznīcu 63

Novadu ziņas
2017. gada 1. maijā 15:03 2017. gada 1. maijā 15:03
Karlīna Timofejeva
Svētdien, 30. aprīlī, notika Svinīgais Aizlūgums par godu Dzintaru Dievmātes Kazaņas ikonas pareizticīgās baznīcas celtniecības sākumam. Dievnama būvniecību plānots pabeigt 2018. gada septembrī. Dievmātes Kazaņas ikonas baznīcas Dzintaros būvniecība tiek īstenota ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību.

Dievmātes Kazaņas ikonas baznīca Jūrmalā ir kārtējais Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra sasniegums — ar viņa svētību Latvijā atjaunotas un no jauna tiek celtas desmitiem pareizticīgo baznīcu. “Bez šaubām, atjaunotā Kazaņas ikonas baznīca rotās Jūrmalu — šo populāro starptautisko kūrortu, kurā ierodas tūristi no visas pasaules. Vieniem baznīca kļūs par ievērojamu garīgo vērtību, jo tas, pirmkārt, ir Dieva nams, bet citus piesaistīs tās ārējais veidols,” vēsta metropolīts Aleksandrs.

Dievnama būvniecības darbus realizē Skonto Būve. “Pareizticīgo baznīca Dzintaros piedzīvojusi sarežģītu likteni, un šobrīd esam vēsturiska brīža liecinieki — pateicoties daudzu iesaistīto pušu pūlēm dievnams atdzimst. Tā būvniecībā jāievēro tūkstošgadu seni būvniecības likumi, rūpīgi ievērojot senās tradīcijas. Ar patiesu aizrautību līdzdarbojos Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles atjaunošanā, tagad vēlos palīdzēt tapt vēl vienam dievnamam,” stāsta Skonto Būve padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Dievmātes Kazaņas ikonas baznīcas Dzintaros (Edinburgā) pamatakmeni ielika 1894. gada 18. jūlijā, tās būvniecība notika pamatā par ziedojumiem. 1896. gada 23. jūnijā jaunuzceltā Edinburgas baznīca tika iesvētīta par godu Dievmātes Kazaņas ikonai. 1962. gadā Dzintaru Dievmātes Kazaņas ikonas baznīca, kura saglabājās neskarta divu pasaules karu laikā, vienā diennaktī tika barbariski sagrauta un ar buldozeriem nolīdzināta no zemes virsas. Ilgu laiku šī svētā vieta bija pamesta.

2010. gadā Dzintaros tika atjaunota baznīcas draudze un atsākās dievkalpojumi. Jau 2013. gadā Dievmātes Kazaņas ikonas baznīcas nākamā altāra vietā tika uzstādīts astoņgalu krusts, bet altārsienas pamatā ielikts pamatakmens ar astoņgalu krusta atveidu. Baznīcas pamatos iemūrēja piemiņas rakstu latviešu un krievu valodā. Arhitekta Didža Krūmiņa projekts paredz īpašu būvniecības darbu meistarību — mūrētu velvju, kupolu, arku, kā arī ārējās apdares veidošanu atbilstoši Pareizticīgās Baznīcas kanoniem.

Citi šobrīd lasa

Gripa pamatīgi iebiedējusi Latvijas iedzīvotājus: vakcīnas vairs nav pieejamas teju nekur 57
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 362
"Vismaz kaut kāda valdība": soctīkli mutuļo, apspriežot jauno premjeru Kariņu 27
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой