Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Rīgas mākslas telpā" notiks dejas izrāde "Dances of the Lost"

Ziņas
2009. gada 5. martā 12:00 2009. gada 5. martā 12:00
 

Rīga, 5.marts, LETA. Pilsētas izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" 13.martā no plkst.20 līdz plkst.23 notiks horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrāde "Dances of the Lost", aģentūru LETA informēja "Rīgas mākslas telpas" mārketinga vadītāja Inga Lāce.

Kā pastāstīja Lāce, laikmetīgās dejas izrāde "Dances of the Lost" vēsta par pēdām un nospiedumiem, ko apzināti vai netīši atstāj cilvēks, par indivīda ietekmi uz dabu un otrādi. Izrāde tapusi pagājušā gada vasarā Krimas pussalas senajos mežos, un tā sevī apvieno deju un videomateriālu.

Projekta pirmizrāde ar nosaukumu "Zūdības dejas" notika pagājušā gada 3.oktobrī dizaina fabrikas "D.FAB" telpās. Tika izmēģināta jauna izrādes norises forma, kas vairāk līdzinās mākslas galerijas noteikumiem. Izrādes garums ir 45 minūtes, taču tā norit četras reizes pēc kārtas bez pārtraukumiem, dodot skatītājiem iespēju nākt un iet, kad vien viņi vēlas. Turklāt izrādi ir iespējams vērot no vairākiem rakursiem.

"Dances of the Lost" notiks Latvijas teātra skates ārvalstu profesionāļiem laikā, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts. Šogad programmā iekļautas Nacionālā teātra, Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, kompānijas "umka.lv", Teātra observatorijas, Valmieras teātra un Leļļu teātra izrādes, kas tapušas 2008./2009.gada sezonā. Pirmo reizi šādā skatē tiek iekļauta laikmetīgā deja, kuru pārstāvēs arī Žitluhinas dejas kompānija.

Izrādi producē Rīgas Kultūras aģentūra sadarbībā ar biedrību "Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija".

Citi šobrīd lasa

Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu 1
Britnija Spīrsa neatmet cerību vēlreiz kļūt par māti
Izskan ziņas, ka Laima Vaikule atkal cīnās ar vēzi; dziedātājas producente tās noliedz
Tēmas: Rīga
Pievienot komentāru