Rekšņa satraukts par atlaisto policistu pievēršanos noziedzībai. Mūrniece to noliedz
Ņemot vērā 90. gadu pieredzi, bijušais Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa pieļauj, ka daļa no atlaistajiem policitiem, iespējams, varētu pievērsties noziedzīgajai pasaulei.
Savukārt Rekšņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka "mēs visi esam cilvēki, un dabīgi, ka, ja atstās policistus bez maizes un bez darba un ja būs bērni jābaro, tad var arī būt tādi gadījumi, ka [bijušie policisti] aiziet uz pretējo pusi".
Mūrniece atklāja, ka viņa ir ļoti augstās domās par Valsts policiju. "Tas, ka viņi ne savas vainas dēļ zaudēs darbu, nenozīmē, ka viņi pievērsīsies noziedzībai," uzskata iekšlietu ministre, atgādinot, ka ikviens esošais un bijušais policists, uzsākot dienesta gaitas, ir apņēmies ievērot likumu un godprātīgi kalpot valstij, lai arī kādi negaidīti pavērsieni notiktu.
Taču Rekšņa pauda bažas, ka, neraugoties uz nodokļiem, kurus iedzīvotāji nebeidz maksāt, drošības līmenis valstī arvien samazinās. "Tad jājautā, kas notiks tālāk? Un tā prognoze ir ļoti nelaba. Mēs drīz varam atgriezties pie deviņdesmitajiem gadiem," sacīja bijušais Valsts policijas priekšnieks. Rekšņa aģentūrai LETA arī atzīmēja, ka 20.gadsimta deviņdesmito gadu sākumā bijušie Iekšlietu ministrijas un specdienestu darbinieki "bija gan vienā pusē, gan otrā pusē".
"Nu, tā ir dzīve. Karš ir karš. Bet diemžēl šo karu šobrīd izraisa mākslīgi. Tik daudz jau valstī naudas varētu atrast, lai policistiem būtu darbs un lai mēs justos nedaudz drošāk," pārliecināts Rekšņa.
LETA jau ziņoja, ka, īstenojot Valsts policijas reģionālās reformas, darbu varētu zaudēt simtiem policijas darbinieku, iepriekš preses konferencē pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins. Tomēr viņš solīja, ka reformu gaitā iedzīvotāji necietīs un policija nodrošinās visus pakalpojumus ierastajā kvalitātē.