Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Žirinovskis Zatleru ielūdz uz 9.maija svinībām Maskavā

Žirinovskis Zatleru ielūdz uz 9.maija svinībām Maskavā

Sabiedrība
2010. gada 5. februārī 15:57 2010. gada 5. februārī 15:57
 
Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis savas partijas mājaslapā publicējis telegrammu Latvijas valsts prezidentam Valdim Zatleram.

Tajā Zatleram izteikts ielūgums ierasties uz Uzvaras dienas svinībām Maskavā. "Ielūdzu Jūs apmeklēt Maskavu šā gada 9.maijā un piedalīties svinībās par godu 65.gadadienai kopš uzvaras Lielajā Tēvijas karā," raksta Žirinovskis.

Bieži vien par ekscentrisku dēvētais Krievijas politiķis Zatleram norāda, ka Krievija būs priecīga par viņa ierašanos. "Mums visiem ir jāatceras par mūsu karavīru, kuri par savas dzīvības cenu izcīnīja lielo uzvaru, varonīgo vēsturi. Šis ir arī Latvijas karavīru, kuri plecu pie pleca ar krieviem cīnījās pret fašismu par mūsu tēviju un Eiropas atbrīvošanu no brūnā mēra, nopelns!"

Kā ziņots, Latvijas publiskajā telpā izskanējušas bažas par ielūguma veidu, kāds izteikts Zatleram pirms Uzvaras dienas svinībām. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka Latvijas un Krievijas ārlietu ministriju politisko konsultāciju laikā "mēs tikām informēti, ka rakstiska ielūguma uz 9.maija svinībām nebūs, bet Zatlers būs gaidīts viesis".

Vēlāk arī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) sacīja, ka šāda situācija ir divdomīga. Ar šo ministra publisko izteikumu mierā gan nebija pats Zatlers, kurš paziņoja: "Nekad nevajag steigties, ja ir divdomīga situācija. Es ieteiktu arī Mārim Riekstiņam, pirms viņš kaut ko runā publiski, noskaidrot arī manu viedokli."

Šodien laikraksts "Neatkarīgā" vēsta, ka jau šonedēļ pa diplomātiskajiem kanāliem Kremlim dota ziņa, ka Rīgā sagaida konkrētākas garantijas, ka Zatlers Maskavā ir gaidīts viesis un tiks uzņemts atbilstoši savam statusam.

Laikraksts arī vēsta, ka šī situācija nav darījusi godu valsts tēlam, īpaši - Maskavas acīs. "Varu iedomāties, kā par to ķiķina Kremlī," neoficiālā sarunā "Neatkarīgajai" izmetis kāds diplomāts.

Šodien gan pēc tikšanās ar valsts pirmo personu Riekstiņš paziņoja, ka attiecības starp Ārlietu ministriju un Rīgas pili nav tādas, kas būtu "jālabo vai jāremontē".

Vienlaikus viņš norādīja, ka līdz maijam vēl jāgaida ilgs laiks un Ārlietu ministrija strādā ar saviem Krievijas kolēģiem par visiem iespējamās viesošanās aspektiem, tostarp protokolāriem.

LETA

Citi šobrīd lasa

Viesītes novadā medību laikā nāvējoši sašauts vīrietis 9
VIDEO: sieviete BBC tiešraidē šokē skatītājus ar grāmatu plauktā aizmirstu objektu 3
Kad varēsim sākt runāt par Covid-19 ierobežojumu mazināšanu? 5
Pievienot komentāru

Лебедь на привязи: Бритни Спирс испугала фанатов зловещим намеком

Билл Гейтс предложил план борьбы со следующей пандемией