Latvijas cīkstoņi brauc pie Ņikitas Mihalkova un patriarha Kirila
Sabiedrība

Latvijas cīkstoņi brauc pie Ņikitas Mihalkova un patriarha Kirila

Jauns.lv

Latvijas Krievu tuvcīņas federācijas pārstāvji dosies uz Pirmo slāvu mākslas forumu «Zelta bruņinieks», kura patrons ir izcilais krievu kinorežisors Ņikita Mihalkovs.

Latvijas cīkstoņi brauc pie Ņikitas Mihalkova un p...
Mākslas foruma «Zelta bruņinieks» patrons ir izcilais krievu kinorežisors Ņikita Mihalkovs.
Mākslas foruma «Zelta bruņinieks» patrons ir izcilais krievu kinorežisors Ņikita Mihalkovs.

Tāpat patrona godā ir Maskavas un Maskavas un visas Krievijas patriarhs Kirils un vairāki politiskās spices pārstāvji. «Zelta Bruņinieka» prezidents ir Krievijas tautas mākslinieks Nikolajs Burlajevs.

Ar vērienu

«Slāvu mākslu forums «Zelta Bruņinieks» nav pirmais vērienīgais pasākums, uz kuru tiek aicināta mūsu federācija. Taču dalība tajā mums ir liels gods. Pasākuma ideja ļoti sasaucas ar tiem garīgajiem, morālajiem un tikumiskajiem mērķiem, kurus mēs federācijā izvirzām. Forums ir grandiozs pasākums gan ģeogrāfisko mērogu, gan nozīmības ziņā,» kasjauns.lv sacīja Latvijas Krievu tuvcīņas federācijas vadītājs Sergejs Silkins.

Kopumā foruma programma sastāv no vairāk nekā 300 pasākumiem dažādos mākslas veidos, kurā piedalīsies daudzas spilgtas personības. Būs pārstāvēta kino nozare, tēlotājmāksla, literatūra, mūzika. Dalībnieki ieradīsies no daudzām valstīm. Forums notiks no 5 maija līdz 10. jūnijam Maskavā un citās Krievijas pilsētās.

Patriarhs
Patriarhs

Mākslas foruma ietvaros notiks arī Otrais slāvu cīņas mākslu forums. Tā goda priekšsēdētājs ir leģendārais Aleksejs Kadočņikovs, kas sistematizējis tuvcīņas stilu, un pēc kura metodēm to apgūst dažādās pasaules valstīs, kasjauns.lv stāstīja Latvijas Krievu tuvcīņas federācijas preses pārstāvis Sergejs Bregeda. Faktiski tā ir cīnītāju sagatavošanas skola, ko ir attīstījuši vairāku paaudžu tuvcīņas meistari Krievijā, sākot ar tiem laikiem, kad vēl karoja ar aukstajiem ieročiem. Tāpēc šo sistēmu dēvē arī par krievu brīvo stilu. Kadočņikovs metodikā par galveno izvirzīja katras darbības un reakcijas izskaidrošanu ar biomehānikas, cilvēka anatomijas un fizioloģijas palīdzību.

Pasākuma ietvaros notiks paraugdemonstrējumi un meistarklases, kuros piedalīsies dažādu valstu pārstāvji. Būs arī apaļā galda diskusijas, kurās piedalīsies Krievijas Pareizticīgās baznīcas, Krievijas Folkloras savienības un tuvcīņas klubu pārstāvji.

Latvijā – no pagājušā gadsimta

Latvijas Krievu tuvcīņas federācija tika izveidots 2004. gada jūlijā, taču iniciatīvas grupa sāka veidoties jau pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Sergejs Silkins kasjauns.lv pastāstīja, ka federācija tika izveidota kā slāvu cīņu mākslu klubu apvienība, kurā apvienojās dažādas organizācijas, kas pētīja un apguva slāvu cīņu mākslas.

Patlaban federācija organizē nodarbības pieaugušajiem un bērniem, organizē tematiskus seminārus un sadarbojas ar līdzīgām apvienībām Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Lielbritānijā un citās valstīs.

«Tuvcīņa tā pirmām kārtām ir personīgās drošības sistēma un māka izdzīvot nestandarta situācijās. Šīs prasmes apgūšana no cilvēka prasa nepārtrauktu attīstību — intelektuālo, garīgo un fizisko. Patlaban pie mums trenējas divas grupas: pieaugušo un bērnu-jauniešu. Par krievu tuvcīņas mākslu interesējas arī latvieši, ebreji, armēņi, lietuvieši, poļi. Viņi veido apmēram pusi no mūsu grupu sastāva,» stāsta Sergejs Silkins.

Guna Kārkliņa