Miķelsonu atbrīvos pret Ls 50 000 drošības naudu
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa nolēma atbrīvot no apcietinājuma bijušo AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētāju Kārli Miķelsonu, ja mēneša laikā tiks samaksāta 50 000 latu drošības nauda.
Lūgumu par Miķelsona atbrīvošanu no apcietinājuma tiesā bija iesniedzis viņa advokāts Egons Rusanovs. Rusanova rīcībā nav informācijas, vai Miķelsona ģimenes rīcībā ir šāda naudas summa.
Jau ziņots, ka Miķelsons iepriekš Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) iesniedza prasību pret Latvijas valsti par, viņaprāt, nelikumīgu aizturēšanu. Prasību pēc Miķelsona lūguma ECT iesniedzis viņa advokāts Rusanovs. Miķelsona advokāts stāstīja, ka prasība ir apjomīga un tajā ir ir norādītas nelikumības, kas saistītas ar Miķelsona aizturēšanu, proti, par tiesībām zināt, kāpēc viņš atrodas apcietinājumā, gan arī apskatīti pārkāpumi, kas attiecas uz Miķelsona tiesībām iepazīties ar materiāliem, kas pamato viņa apcietinājumu.
Kārli Miķelsonu atbrīvos pret 50 000 latiem
Vaicāts, cik ilgā laikā ECT šo prasību varētu izskatīt, Rusanovs atbildēja, ka tas varētu ilgt līdz pat trim četriem gadiem. Tomēr viņš uzskata, ka Miķelsons ECT uzvarēs. "Mums joprojām nav skaidrs, par ko Miķelsons ir apcietināts, un tas ir klaji pretlikumīgi," apgalvoja Rusanovs.
Kā ziņots, saistībā ar "Latvenergo" amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jūnijā kopumā aizturēja septiņus cilvēkus - piecus uzņēmuma vadošus darbiniekus un divas privātpersonas.
KNAB aizturētās "Latvenergo" koncerna amatpersonas ir Miķelsons, viņa vietnieks Aigars Meļko, AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī "Sadales tīkla" Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.
Miķelsons savu apcietināšanu saista ar priekšvēlēšanu cīņām un tālāko "Latvenergo" nākotni. Kā sacīja Rusanovs, pašlaik Miķelsonam tiek inkriminēta labvēlīgu lēmumu pieņemšanas nodrošināšana diviem uzņēmumiem - "Alstom Network Swizerland AG" un "GAMA GŪC Sistemleri Muhendislik ve Taahhut", taču tādā gadījumā pie atbildības būtu jāsauc vēl vismaz 10-30 šo lēmumu pieņemšanā iesaistīti cilvēki.
LETA/Foto: LETA