Šķēle mēģina attaisnot Kalvīti un Slakteri
Politika

Šķēle mēģina attaisnot Kalvīti un Slakteri

Jauns.lv

Tautas partijas dibinātājs, viens no apvienības "Par labu Latviju" līderiem Andris Šķēle tagad mēģina attaisnot savus partijas biedrus - bijušo premjeru Aigaru Kalvīti un finanšu ministru Ati Slakteri.

Šķēle mēģina attaisnot Kalvīti un Slakteri...
Aigars Kalvītis, Atis Slakteris un Ivars Godmanis.
Aigars Kalvītis, Atis Slakteris un Ivars Godmanis.

Šķēle norāda, ka Kalvītim un Slakterim var pārmest vien politisko instrumentu nepietiekamu izmantošanu, lai novērstu krīzi, bet nedrīkst viņiem piedēvēt absolūto ļaunumu.

Šķēle teica, ka par pieļautajām kļūdām nav vainīgs Kalvītis, jo lielākās kļūdas tika pieļautas krietni agrāk, tomēr viņš, būdams premjers, varēja izdarīt visu iespējamo, lai grozītu likumu un banku pārraugus laicīgi sauktu pie kārtības. "Ministru kabineta un premjera rīcībā šādi instrumenti bija," piebilda Šķēle.

"Viņi neizmantoja tos politiskos instrumentus, ko viņi varēja izmantot. Toreiz viņiem tos vajadzēja izmantot. Toreiz viņiem vajadzēja nostāties visasākajā pretestībā pret Latvijas Banku (LB)," uzsvēra Šķēle, taču nepiekrita, ka TP par notikušo būtu jāuzņemas politiskā atbildība, jo atbildību var pieprasīt tikai no katra cilvēka individuāli.

"Organizācija neko nevar darīt saistībā ar individuālu cilvēku profesionālo atbildību. Organizācija var šos cilvēkus vai nu atsaukt, vai neiekļaut nākamo vēlēšanu sarakstos," viņš sacīja.

Pēc Šķēles domām, LB, "sēžot sava veida svētajā kalnā", ir spējusi visu laiku uzturēt labas attiecības ar visām sabiedrības grupām, jo tās vadībai nav jāpiedalās vēlēšanās, nav jāiesaistās debatēs ar pensionāriem un skolotājiem. "Viņi vienmēr no tā ir stāvējuši nostāk, sēžot savā svētajā kalnā. Tāpēc ar LB negribēja plēsties ne Kalvītis, ne bijušais premjerministrs Ivars Godmanis, ne tagadējā valdība," klāstīja TP līderis.

Vēl, runājot par Kalvīša un Slaktera politisko nākotni, Šķēle minēja, ka, protams, nevar atbildēt par katra cilvēka rīcību, taču, viņaprāt, diez vai abi bijušie valdības pārstāvji izskata iespēju atgriezties aktīvajā politikā.

"Būtu nepareizi šiem cilvēkiem piedēvēt absolūto ļaunumu. Personīgi es viņiem piedēvēju to, ka viņi laikus nenostājās krasās pozīcijās pret finanšu sektora lielo lobiju. Viņiem bija jāspēj saukt pie kārtības gan LB, gan pārējās bankas, jo viņu rokās bija pietiekami daudz likumdošanas iniciatīvas iespēju," sacīja viens no PLL līderiem.

BNS/Foto:LETA