Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Urbanovičs joprojām neatzīst Latvijas okupāciju

Politika
2011. gada 21. februārī 08:49 2011. gada 21. februārī 08:49
 
„Saskaņas centra” līderis Jānis Urbanovičs kārtējo reizi saminstinājies ar okupācijas terminu kādā Kremļa izdevumā.

Urbanovičs aizmirsis, ka viņš pirms četriem mēnešiem labprāt atzītu Latvijas okupāciju, ja viņam to jautātu kāds žurnālists.

Uz Krievijas Federācijas oficiālā laikraksta „Rossijskije Vesti” žurnālista jautājumu, vai viņš atzīst Latvijas okupāciju, politiķis no sevis „izspieda” īstu kalambūru:

„Jau vairākas reizes esmu pārstāstījis, kas ir rakstīts Baltijas deklarācijā, kuru pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā parakstīja visi trīs Baltijas valstu prezidenti un ASV prezidents Bils Klintons. Šajā dokumentā ir formulēts, ka notika (Baltijas valstu) iekļaušana PSRS sastāvā ar spēku. Tas nozīmē, ka visu četru valstu prezidenti apliecināja to, ka notika tas, ko varētu apzīmēt ar terminu „inkorporācija”. Teikt, ka tā bija okupācija arī var, bet jau pēc citām pazīmēm. Es vienmēr esmu gatavs sēsties pie sarunu galda ar tiem, kuri vēlas mūs pārliecināt, ka tā bija okupācija. Bet es izvirzu vairākus nosacījums...”

Šie Urbanoviča izvirzītie nosacījumi ir - neizvirzīt ultimātu: „vispirms atzīstat okupāciju un tad mēs runāsim par „Saskaņas centra” līdzdarbību valdībā”, kā arī nemeklēt okupantus

Te gan jāteic, ka šoreiz Urbanovičs ir pamatīgi saputrojies, jo pagājušā gada oktobrī politiķis portālam delfi.lv teica, ka viņam neesot problēmu atzīt okupāciju, ja viņam to vaicā kāds žurnālists. „Taču, kad ar Dombrovska muti man to vaicā („Visu Latvijai” līdzpriekšsēdētājs) Raivis Dzintars, es neesmu ar mieru.”

Šoreiz Urbanovičam par okupāciju jautāja tieši žurnālists un nevis no „naidīgā” Raivja Dzintara rupora, bet gan no Urbanovičam draudzīgās Krievijas žurnālistikas skolas.

Elmārs Barkāns/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Vēl viena sazvērestības teorija par Covid-19 un pasaules pārvaldīšanu. Noslēpumainais Bilderbergas klubs 13
Pazīstamais latviešu ārsts no studijas savas mājas istabā māca glābt dzīvības
Bēdīgi slavenais narkomūlis Rolands Prīverts Bolīvijā uzņem filmu par narkotikām 2
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?