Aplaupīts dzejnieks Jānis Rokpelnis
Kāpjot ārā no trolejbusa, trešdienas vakarā aplaupīts dzejnieks Jānis Rokpelnis. Ļaundaris, pārvarot dzejnieka pretošanos, izrāva viņam no kabatas mobilo telefonu un aizbēga.
„Turiet zagli!” kliedza dzejnieks, taču velti. Spēcīgais laupītājs skriešus tika līdz pazemes pārejai un izzuda skatieniem. „Ļaužu bija krietns pulciņš, taču pārsvarā sievietes, nebija neviena, kam ļaundari būtu pa spēkam aizturēt,” atceras dzejnieks. Tas noticis 11. novembra krastmalā, Grēcinieku ielas pieturā, kāpjot ārā no 27. trolejbusa.
„Savulaik man bija nozagts telefons, bet šajā reizē nolaupīja. Starpība psiholoģiski ir liela. Ļoti nepatīkama bezpalīdzības sajūta,” skaidro Rokpelnis.
Laupītājs acīmredzot bija novērojis, ka Rokpelnis atbildēja uz telefona zvanu un noglabāja telefonu mēteļa kabatā. Novaktējis brīdi, kad cienījamais vīrs kāpa ārā no trolejbusa, viņš īstenoja savus ļaunos nolūkus. Laupīšanas brīdī vēl ļaundaris, seju piebāzis tuvu Rokpeļņa sejai, acīm zvērojot agresīvi kaut ko burkšķējis, it kā viņam kaut kas būtu nodarīts. Lai gan dzejnieks turējis savu telefonu, varmākam rokas izrādījušās stiprākas. „Viņš bija ļoti spēcīgs, lai gan neliela auguma, bet drukns. Iespējams, narkomāns,” atceras Rokpelnis. „Ja man būtu bijis piparu gāzes baloniņš, iešļāktu sejā.”
Atgūties no psiholoģiskā šoka viņam palīdzēja dziesminieks, grupas „Zemes mala” līderis Mareks Sarnovskis, uz kura koncertu Saules muzejā dzejnieks devās. Sarnovskis palīdzēja nobloķēt nolaupīto telefonu un pozitīvā gaisotne koncertā, kurā tika izpildītas arī daudzas dziesmas ar Rokpeļņa vārdiem, kliedēja nepatīkamā starpgadījuma sekas.
Nakti dzejnieks pavadījis trauslā miegā – mobilajā tālrunī viņam arī modinātājs. „Pats vērtīgākais, ko zaudēju, ir tālruņu numuru saraksts. Kamēr to atjaunošu – tas prasīs laiku un enerģiju. Bija arī jāsazvanās ar daudziem cilvēkiem – tas iekavējās, kamēr iegādājos jaunu telefonu. Jūs (kasjauns.lv) esat pirmie, kas mani sazvanīja uz jauno telefonu,” atklāj dzejnieks.
Iepriekšējais telefons bijis labs, ar visādām funkcijām – gan fotoaparātu, gan video, gan diktofonu. Kā mazs datoriņš. Tas dzejniekam uzdāvināts, kad iepriekšējā saimniece iegādājusies „iPhone”. Tomēr telefons lietots pārsvarā zvanīšanai un kā modinātājs. Jauno telefonu Rokpelnis iegādājies lētāko. „Bez mobilā telefona grūti iztikt. No stacionārā telefona esmu atteicies, bet esot laukos internetam pieslēdzos caur mobilo,” saka dzejnieks.
Iespējams, ka zaglis nopelnīs kādus 10 latus, pārdodot to, taču morālais zaudējums ir daudz reižu lielāks. Zagšanu dzejnieks uzskata par ļoti smagu noziegumu. „Ne velti Rūdolfs Blaumanis lugā „Pazudušais dēls” nošauj savu dēlu un saka „Zagli nošāvu.” Bet Irānā joprojām arī par sīkām zādzībām nocērt roku,” atgādina Rokpelnis.