Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Trūkumā un vientulībā 45 gadu vecumā miris aktieris Juris Rudzītis

Kultūra
2011. gada 11. martā 11:44 2011. gada 11. martā 11:44
 
Sestdien, 12. martā, notika atvadīšanās no mūžībā aizgājušā savulaik lieliskā Nacionālā teātra aktiera Jura Rudzīša (1965-2011). Viņš atrasts miris savā miteklī. Pēdējos dzīves gadus viņš aizvadījis vientulībā un nabadzībā.

Nacionālā teātra aktieris Juris Rudzītis 1990. gadā toreizējā Konservatorijā beidzis tā saukto Nacionālā teātra kursu. Viņa kursabiedri bija pašreizējie Nacionālā teātra aktieri Juris Hiršs un Normunds Laizāns, Dailes teātra aktieris un režisors Valdis Liepiņš, patlaban ārzemēs dzīvojošais bijušais Jaunā Rīgas teātra aktieris Armands Reinfelds un citi. Pēc studiju beigām teātra štatā tika paņemti tikai četri vislabākie, un talantīgais Juris Rudzītis bija viens no viņiem.

Teātra cienītāji joprojām atceras Rudzīša atraktīvo Rūdi „Skroderdienās Silmačos”, Aramisu „Trīs musketieros”, Cēzaru Cauni 1995. gada „Cepļa” iestudējumā, Edgaru „Zvejnieka dēlā”, Saltikovu „Minhauzena precību” 2005. gada izrādē un daudzas citas spilgtas lomas.

Taču dzīves pēdējos gadus daudzsološais aktieris aizvadīja trūkumā un vientulībā, raksta žurnāls „Vakara Ziņas”. Pagājušās nedēļas nogalē Rudzītis atrasts miris savā miteklī kādā no Rīgas sociālajiem namiem. Pēdējā laikā aktieris cīnījies ar tieksmi pēc zaļā pūķa, darba viņam nav bijis, pārticis no invaliditātes pabalsta. Draugi un kolēģi mēģinājuši glābt Juri no posta, taču nekā.

„Juris Rudzītis, kādreiz draugu pulka sirds, miris viens gulējis dzīvoklī, kamēr kaimiņi izsauca policiju. Viņam bija tikai 45 gadi,” savā profilā sociālās saziņas tīklā „Twitter” vēstīja teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska.

Portāls kasjauns.lv izsaka līdzjūtību aktiera Jura Rudzīša tuviniekiem un talanta cienītājiem.

Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Sicīlijas krastos atrasts vairāk nekā 2 tūkstošus gadus vecs seno romiešu kuģis, kas pielādēts ar vīna pudelēm
Pēc kontakta ar Covid-19 slimnieku Tokijā pašizolācijā nonākuši četri LTV pārstāvji 5
No augusta Covid-19 testus pasākumu apmeklēšanai varēs veikt tikai par maksu 8
Pievienot komentāru

Инсайдеры: герцогиня Кэтрин расстроена из-за того, что происходит с ее старшим сыном

"Иногда тяжеловато. Мне не 20 лет": Лепс откровенно рассказал о своей зависимости и проблемах со здоровьем