Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Apsīkusi Latgales autoceļa būvniecība

Novadu ziņas
2011. gada 22. jūlijā 17:38 2011. gada 22. jūlijā 17:38
 
Cenu sadārdzinājuma dēļ apsīkusi Latgales autoceļa būvniecība. Nelielā apjomā darbi turpinās Kokneses apkaimē, bet pie jaunbūvējamās šosejas un ceļa Skrīveri-Līgatne krustojuma tie apturēti pavisam.

Naudas trūkuma dēļ ir apsīkusi Latgales autoceļa būvniecība.

Kokneses novada domes izpilddirektors Jāzeps Baltmanis informē, ka šobrīd turpinās  krustojuma izbūve saslēgumam ar ceļu Koknese-Ērgļi. Kad darbu pabeigs, transportlīdzekļu kustību pilnībā novirzīs pa jaunizbūvētajiem ceļiem un tiltu pār Pērsi. Savukārt vecais tilts savu nozīmi zaudēs, raksta staburags.lv.

Tāpat turpinās dzelzceļa pārvada ierīkošana un pārvada pār ceļu Koknese-Vērene izbūve. Top uzbērums ceļa Koknese-Krape tiltam pie Lobes ezera. Arī atsevišķās citās vietās turpina bērt uzbērumu un veic jaunā ceļa apzaļumošanu.

Ceļa būvnieki atzīst, ka galvenais iemesls, kāpēc Latgales autoceļa būvniecība apsīkst, ir neplānotais izmaksu sadārdzinājums, kas rada zaudējumus. Neskatoties uz to, celtnieki dara visu iespējamo, lai jau uzbūvētos pārvadus un tuneļus pienācīgi sakārtotu un tos nebojātu laika apstākļi, kā arī apkaimes iedzīvotājiem būtu iespēja pārvietoties pa vietējiem ceļiem.

Pirms pieciem gadiem valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi” prognozēja, ka Latgales ātrsatiksmes autoceļa posmu Koknese-Pļaviņas iecerēts uzbūvēt  2013. - 2014. gadā.

Jaunu autoceļu nepieciešams būvēt, jo esošā ceļa A6 Rīga-Daugavpils rekonstrukcija neatrisinātu jautājumus, kas saistīti ar perspektīvās satiksmes intensitātes, transporta līdzekļu ātruma pieaugumu un kustības drošību.

Pēc Latgales autoceļa posma pirmās kārtas nodošana autovadītājiem nebūtu jāsaskaras ar esošā ceļa lietošanas problēmām, kas atbilst sliktam ceļa lietošanas ērtības līmenim. Šo līmeni raksturo braukšana garās rindās aiz lēni braucošiem transporta līdzekļiem, apdzīšanas neiespējamība un braukšanas ātrums, kas veido tikai 55% no ātruma brīvos apstākļos. Pieaugtu arī satiksmes negadījumu skaits.

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti apšaudījuši Harkivu ar kasešu munīciju, daļa lādiņu neuzsprāga 8
FOTO: tā Andrejostas kvartālā Aminata priecēja savus fanus ar solokoncertu 1
Imunologs par Covid BA.5 variantu: tas izraisa vēl vienu jaunu simptomu, ko sirdzēji novēro tieši naktīs 3
Pievienot komentāru