Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vēl vakar, 14.martā, Ušakovs paziņoja, ka par tiesas spriedumu, kas atstāja spēkā VVC uzlikto 140 eiro sodu, viņš vērsīsies Satversmes tiesā (ST) un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Ušakovs no savas kabatas samaksājis Valodas centra uzlikto 140 eiro sodu

Sabiedrība
2017. gada 15. martā 13:21 2017. gada 15. martā 13:21
 
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) no personīgajiem līdzekļiem samaksājis Valsts valodas centra (VVC) uzlikto 140 eiro sodu, un turpmāk Rīgas domes lapas sociālajā portālā "Facebook" krieviski un angliski uzturēšot par saviem līdzekļiem.

Ušakovs šodien sociālajā portālā "Facebook" raksta, ka no personīgajiem līdzekļiem samaksājis VVC uzlikto sodu par to, ka Rīgas dome ar rīdziniekiem "Facebook" komunicē krieviski un angliski.

Pašreiz tiek gatavota prasība Satversmes tiesai (ST) un arī jurists tiekot apmaksāts no privātiem līdzekļiem.

"Līdz ST spriedumam esošās Rīgas domes "Facebook" lapas krieviski un angliski uzturēšu es pats un mani kolēģi. Un tikai par saviem, nevis pašvaldības līdzekļiem. Šajās lapās mēs turpināsim izvietot visu nepieciešamo informāciju, kā arī atbildēt uz rīdzinieku jautājumiem tajās valodās, kurās būs rīdziniekiem ērtāk komunicēt, tajā skaitā krieviski," raksta Rīgas mērs.

Viņš norādījis, ka tādējādi saziņa ar rīdziniekiem citās valodās nokļūst pilnībā ārpus Valsts valoda likuma jurisdikcijas, tā kā šo saziņu neīstenos pašvaldība, bet gan vienkārši personu grupa, kas vēlas palīdzēt pašvaldībai un rīdziniekiem.

Jau ziņots, ka 13.martā stājās spēkā Ušakovam piemērotais 140 eiro naudas sods saistībā ar pašvaldības īstenoto saziņu sociālajos tīklos arī svešvalodās - krievu un angļu valodā. Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Ludmila Poļakova, tiesnesis Guntars Stūris un tiesnese Daiga Kalniņa saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu nolēma atteikt ierosināt apelācijas tiesvedību, jo nepastāv tās ierosināšanas pamati.

Rīgas domes priekšsēdētājs vakar, 14.martā, paziņoja, ka par tiesas spriedumu, kas atstāja spēkā VVC uzlikto 140 eiro sodu, viņš vērsīsies Satversmes tiesā (ST) un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Rīgas mērs sociālajā portālā "Facebook" rakstīja, ka agrāk ir atturējies un nav komentējis Latvijas tiesu lēmumus. Taču šajā situācijā instanču lēmumi esot politiski, neprofesionāli un nekompetenti. "Tiesnešiem, kas pieņēma šādu lēmumu, nav vietas tiesu sistēmā. Tieši šādu tiesnešu dēļ Latvijas sabiedrība sen pārstāja ticēt tiesu varas godīgumam un taisnīgai attieksmei. Un par abu lēmumu kvalitāti šobrīd tiek gatavota sūdzība Tieslietu padomei," raksta Ušakovs.

Savukārt Latvijas tiesnešu biedrības vadītājs Juris Siliņš aģentūrai LETA paskaidroja, ka Rīgas mēra paziņojums, ka tiesas spriedums ir politisks, neprofesionāls un nekompetents, nav saprotams, jo "tas nav balstīts uz juridiskiem faktiem".

"Diemžēl augstu valsts amatpersonu nepamatoti kritiska izteikšanās par tiesnešiem un tiesu varu kopuma nav retums," secināja biedrībā, paužot, ka "katram ir tiesības uz konstruktīvu kritiku, taču, ja tā izskan no augstu amatpersonu puses, tā nedrīkst būt neargumentēta".

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Cik izmaksā tirdzniecības vietas īre Rīgas tirgos? 2
Kas notiek, kad cilvēks pārtrauc lietot alkoholu 2
Tallinā tūkstošiem cilvēku protestē pret karantīnu un vakcināciju
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление