Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pamatīgi mainīti 2012. gada Eirovīzijas nacionālās atlases noteikumi 17

Sabiedrība
2011. gada 29. augustā 15:01 2011. gada 29. augustā 15:01
Latvijas Televīzija izsludina dziesmu pieteikšanu 2012. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālajai atlasei „Eirodziesma 2012”. Šogad Nacionālajā atlasē ieviestas nopietnas pārmaiņas, vēsta LTV1 pašreklāmas redaktore Ieviņa Ancena.

Šogad Eirovīzijas Nacionālajā atlasē uzvarēja duets „Musiqq”, kas diemžēl Eirovīzijas dziesmu konkursā neiekļuva pat finālā.

„Ir notikusi vērtību pārvērtēšana. Eirovīzijas Nacionālajai atlasei bija jāmainās, lai starptautiski nozīmīgais projekts iegūtu citu mērogu, neapstājoties pie sasniegtā. Ceram, ka jaunais formāts konkursam piešķirs laikmetīgāku vēstījumu un profesionālismu, ko novērtēs gan skatītāji, gan dalībnieki,” uzsver LTV valdes loceklis Edgars Kots.

Dziesmu autori tiek aicināti savas dziesmas iesniegt jau no 1. septembra līdz 14. oktobrim. Dziesmas izpildītājam nav primāras nozīmes, jo konkursa gaitā tas varēs tikt mainīts. Katrs mūzikas autors Nacionālajai atlasei var iesniegt ne vairāk kā divas dziesmas.

„Lai izvairītos no iepriekšējo gadu pieredzes, kad primāri tika balsots par izpildītāju, nevis dziesmu, šogad nolemts mainīt „Eirodziesmas 2012” dziesmas un izpildītāja izvēles nosacījumus. Šoreiz viss būs citādi,” saka Eirovīzijas producents Aigars Dinsbergs, kurš pazīstams kā „Izklaides producentu apvienības 7” vadītājs un šovasar sadarbībā ar LTV radošo komandu veidojis jauno „Eirodziesmas” koncepciju.

Pēc priekšatlases visas iesniegtās dziesmas, kas atbilst konkursa nolikumam, no 20. oktobra līdz 1. novembrim tiks nodotas publiskam izvērtējumam – tās tiks izvietotas Eirovīzijas mājaslapā (www.eirovizija.lv), neminot autoru vārdus. Pirmoreiz Eirovīzijas vēsturē Latvijas interneta lietotāji varēs iepazīties ar visām atlasei iesniegtajām dziesmām un izteikt savu viedokli par dziesmu, tās tekstu un kopīgo vēstījumu, nevis izpildītāju.

Interneta lietotāju balsojumam būs rekomendējošs raksturs, jo līdztekus klausītājiem dziesmas vērtēs Mākslinieciskā padome septiņu cilvēku sastāvā, pēc objektīviem un profesionāliem kritērijiem izvēloties pusfināla divdesmitnieku. Mākslinieciskajai padomei būs tiesības veikt korekcijas pusfināla dziesmu galīgā saraksta sastādīšanā.

Pusfināla dziesmas un to autori tiks atklāti 8. novembrī, savukārt dziesmu izpildītāji tiks paziņoti 1. decembrī. Pēc pusfināla dziesmu paziņošanas dziesmas tiks nodotas Mākslinieciskās padomes vērtējumam dzīvā izpildījumā. Pēc dziesmas noklausīšanās dzīvajā izpildījumā padomei būs tiesības vai nu apstiprināt, vai arī noraidīt tās izpildītāju.

„Šogad fināla priekšnesumi jau no sākuma taps autoru un Mākslinieciskās padomes ciešā un labvēlīgā kopsadarbībā, lai izvairītos no iepriekšējos gados novērotajām kļūdām – piemēram, priekšnesuma neatbilstība konkrētajai dziesmai, solista profesionālās varēšanas kontrastēšana ar mūzikas materiālu, vājš numura kopiespaids vai apšaubāms stils,” atklāj Aigars Dinsbergs, uzsverot, ka tieši Mākslinieciskajai padomei visu konkursa gaitu līdz pat Latvijas startam starptautiskajā posmā piederēs galavārds jautājumā par vokālo izpildījumu un priekšnesuma kvalitāti.

Pusfināli LTV1 ēterā būs 7. un 14. janvārī. Pirmo reizi Nacionālās atlases vēsturē tie notiks tiešraidē. Katrā no pusfināliem uzstāsies 10 dalībnieki, un no katra pusfināla piecus finālistus noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums attiecībā 50:50.

Nacionālās atlases fināls notiks 18. februārī Ventspils teātra namā „Jūras vārti”. Gan finālā, gan superfinālā uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums attiecībā 50:50. Atgādinām, ka 2012. gadā starptautiskaais Eirovīzijas dziesmu konkurss no 22. līdz 24. maijam notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 17
Nosaukti ēdieni, kuri rada vislielāko atkarību 9
Ar ilgstošu sveču dedzināšanu pārāk aizrauties nevajadzētu, izrādās - tās var kaitēt veselībai 2
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1