Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pie Bastejkalna aizdedz uguns skulptūru "Rīgas dziesma". FOTO

Sabiedrība
2011. gada 18. novembrī 20:07 2011. gada 18. novembrī 20:07
 
Šovakar daudz interesentu bija sapulcinājusi uguns skulptūras aizdegšana Rīgas pilsētas kanālā iepretim Bastejkalnam.

Ugunsskulptūru veidojuši gan profesionāli tēlnieki, gan Latvijas mākslas akadēmijas studenti.

Uguns skulptūru veidojuši profesionāli tēlnieki Kārlis Īle, Agnese Rudzīte un Latvijas mākslas akadēmijas studenti Maija Puncule, Agita Šteinberga, Jānis Noviks, Rihards Ābeltiņš, Lauris Vītoliņš, Edgars Kvjatkovskis un citi.

Uguns skulptūra atradās kanāla vidū, un to veidoja trīs daļas. Pirmā skulptūras daļa simbolizēja tautasdziesmu, otrā - ērģeles un digitālā ekvalaizera elementus jeb mūsdienu mūziku, savukārt skulptūras centrālā daļa savienoja mūsdienu un senatnes dziesmas, veidojot unikālo "Rīgas dziesmu".

"Ideja par šādu uguns skulptūru mums dzima, jo latvieši visiem asociējas kā dziedoša tauta. Taču vienlaikus, ja visi zina Liepājas himnu "Pilsēta, kurā piedzimst vējš", tad Rīgai šādas dziesmas, kas būtu atpazīstama un tautā iesakņojusies, trūkst. Tādēļ mums kā māksliniekiem arī gribējās veidot asociāciju par Rīgas dziesmu. Tās sākums viennozīmīgi būtu meklējams tautasdziesmā, bet tai tāpat kā Rīgai noteikti jābūt arī modernai. Tādēļ arī mūsu skulptūra veidojas, savienojoties pagātnei un nākotnei un tālāk jau caur uguni tumsā izplatoties arvien tālāk un tālāk," jau iepriekš atklāja tēlnieks Kārlis Īle.

"Rīgas dziesma" ir pirmais pilotprojekts Pasaules uguns skulptūru festivālam "Make Fire Art Riga" 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Uguns skulptūra "Rīgas dziesma" veidota gaismas festivāla "Staro Rīga 2011" laikā. Festivāls arī šogad pulcē pilnu pilsētu skatītāju.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Ventspils pusē apēd suni, Ošupē noplosa teļu. Vai jāsāk baidīties no agresīviem vilkiem? 3
"Sacīšu zirga" pilnīga kontrole un izmantošana: Britnija Spīrsa gadiem pret savu gribu bijusi tēva aizbildniecībā
Tēmas: Rīga, Staro Rīga
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом