Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dailes teātrī būs pirmizrāde Paula Timrota iestudētajai "Pasakai par vērdiņu 2012"

Kultūra
2011. gada 21. decembrī 11:17 2011. gada 21. decembrī 11:17
 
Šodien Dailes teātra Mazajā zālē pirmoreiz tiks rādīta izrāde skolas vecuma bērniem "Pasaka par vērdiņu 2012", informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.


Iestudējuma literāro materiālu pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem veidojusi Evita Sniedze, izrādes režisors ir debitants Dailes teātrī Pauls Timrots.

"Skalbem 1912.gadā šķita svarīgi uzrakstīt "Pasaku par vērdiņu" - stāstu par dīvainu eksperimentu, pārbaudot cilvēka sapni ar naudu. Vai tagad - 2012.gada priekšvakarā - cilvēks ir mainījies? Laiks ir nauda. Kā tev ir vairāk? Režisors jaunajiem skatītājiem sola pārsteigumiem un brīnumiem pilnu izrādi, kāda nekad iepriekš par naudu nav bijusi skatāma," par izrādi stāsta tās veidotāji.

Anša lomā iejutīsies Intars Rešetins, Harijs Spanovskis spēlēs vairākas lomas - Dievu, Ķieģeļu pārdevēju, Naudas mijēju, Pircēju, Pīrāgu pārdevēju, Kādu strādnieku un Aklo. Mirdza Martinsone atveidos Māti, Valdis Liepiņš - Velnu, Vīru pirtī un Ārstu, bet Sarmīte Rubule iejutīsies Meitenes lomā.

Kopā ar režisoru Paulu Timrotu pie izrādes veidošanas strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Iveta Šurma un gaismu mākslinieks Harijs Zālītis. Jauniestudējuma mūzikas autors ir komponists Kārlis Lācis.

Katrs izrādes apmeklētājs saņems "vērdiņu", ko starpbrīdī varēs izmantot iepirkšanās spēlē-tirdziņā "1+1=3?", kurā, savstarpēji vienojoties un summējot "vērdiņu" vērtību, varēs iegādāties noderīgas un interesantas lietas, ko piedāvās Dailes teātra kafejnīca, tirdzniecības centrs "Galerija Centrs" un "Live Rīga".

LETA/ Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Citi šobrīd lasa

Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 4
"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 3
Viļņā meklē 13 gadu veco Medu; policija lūdz šo nesalīdzināt ar meitenes nolaupīšanu Kauņā
Pievienot komentāru