Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
30.marta pusdienas pārtraukumā nepilnu stundu Rasnačs izmantojis sava skapja pārvešanai, kas notikusi "steidzamības kārtībā" pusdienas pārtraukumā ar TM lietošanā esošo mikroautobusu "VW Caravelle" no Āgenskalna uz Rīgas centru.

Rasnaču sauc pie atbildības; ministrs sola samaksāt 250 eiro soda naudu 39

Sabiedrība
2016. gada 12. septembrī 19:11 2016. gada 12. septembrī 19:11
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) ir gatavs samaksāt administratīvo naudas sodu saistībā ar Tieslietu ministrijas (TM) transporta izmantošanu privātām vajadzībām.

Ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs apliecināja, ka ministrs saņēmis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un tuvākajās dienās tiks samaksāts uzliktais naudas sods - 250 eiro.

Portālā "pietiek.com" šodien publicēts KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstīts atzinums, kurā teikts, ka Rasnačs šogad 30.martā, izmantojot TM lietošanā esošo automašīnu "Volkswagen (VW) Caravella" privātām vajadzībām, proti, pārvedot savu skapi no adreses Mārupes ielā uz adresi Lāčplēša ielā, nonāca interešu konflikta situācijā un neievēroja likumā noteikto, ka publiskas personas īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošais autotransports, tostarp operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai.

Ņemot vērā likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto aizliegumu veikt darbības, kurās amatpersona ir personiski vai mantiski ieinteresēta, un amatpersonām noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu, tieslietu ministrs ir saukts pie administratīvās atbildības.

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša nekomentēja, kāds lēmums pieņemts Rasnača lietā. Viņa vien norādīja, ka saskaņā ar likumu KNAB ir pienākums par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem informēt sabiedrību, tomēr institūcija informāciju ievieto savā mājaslapā internetā tikai pēc tam, kad stājies spēkā un likumā noteiktajā termiņā nav apstrīdēts vai pārsūdzēts attiecīgās institūcijas lēmums vai stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums.

Likums paredz, ka amatpersona KNAB lēmumu var pārsūdzēt biroja priekšniekam. Ja amatpersonu neapmierina arī KNAB šefa lēmums, tad vēl ir iespējams vērsties tiesā.

Vitenburgs iepriekš apstiprināja, ka 30.marta pusdienas pārtraukumā nepilnu stundu ministrs izmantojis sava skapja pārvešanai, kas notikusi "steidzamības kārtībā" pusdienas pārtraukumā ar TM lietošanā esošo mikroautobusu "VW Caravelle" no Āgenskalna uz Rīgas centru. Par degvielu ministrs iedevis 20 eiro TM šoferim. Atskaiti par to, vai minētā naudas summa iztērēta tieši degvielai, ministrs gan neesot prasījis.

Rasnačs tikmēr publiski atvainojies visiem, kam ar savu rīcību - izmantojot ministrijas transportu privāta skapja pārvadāšanai - nodarījis kaitējumu, atzīstot, ka izdarījis rupju profesionālās ētikas pārkāpumu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Nosaukti ēdieni, kuri rada vislielāko atkarību 9
Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов 1

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1