Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Skoti ir ne tikai vīri svārkos jeb kiltos ar dūdām, viņi var būt arī kauslīgi un neiecietīgi pret svešiniekiem.

Dzīve svešumā: pensija garantēta, un pa degunu arī var dabūt

Viedokļi
2012. gada 18. jūlijā 06:11 2012. gada 18. jūlijā 06:11
 
Uz ārzemēm aizbraukušie tautieši bieži un jo īpaši anonīmos interneta komentāros vēsta, cik laipni, iejūtīgi un visādi citādi labi cilvēki dzīvo viņu jaunajās mītnes zemēs, bet Latvijā palikušie pat pasmaidīt neprotot un vispār visi te ir dusmīgi un nedraudzīgi.

Nupat satiku bijušo skolasbiedru, kurš pirms gada pārcēlās uz Skotiju. Strādā veikalā, ar darbu un peļņu ir apmierināts, priekšniecība ciena un slavē. Tomēr ārpus darba, ejot uz krogiem, puisis ir iemācījies dažas viltības.

Skoti, kas savulaik deva krietnu pretsparu angļiem, esot diezgan kauslīgi, un svešzemnieki viņiem nemaz tā nepatīk. Iespēja, ka Austrumeiropas censoņi, kas godīgi notriec savu naudiņu, norausies no vietējiem patriotiem, ir diezgan liela. Tāds varot pieslāt pie galdiņa, izdzert svešu alus kausu un tad pikti apjautāties, no kurienes esi. Ak, tad, latvietis!? Vai polis, vai lietuvietis.

Mūsu tautietis šādiem gadījumiem lieto sīku, bet iedarbīgu triku – paziņo, ka ir krievs. Pret šo tautību skotu brašuļiem ir respekts, un viņi nekavējoties atceroties, ka ir darāms kas cits un labāks.

Toties pēc piecu gadu centīga darba, maksājot nodokļus, arī viesstrādniekiem ir garantēta vecumā minimālā pensija. Tāpēc tautietis un daudzi citi arī ir gatavi paciest neērtības skotu krogos.

Māris Puķītis/Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

Šlesera partijas valstij parādā palikušas 860 tūkstošus eiro. Viņš skaidro: „Tā bija varas partiju atriebība” 4
Līga uz Itāliju aizbrauca svinēt Ziemassvētkus, bet satika neatlaidīgu itāli un palika tur dzīvot 20 gadus
Zvans “no bankas": telefonkrāpnieki iemanījušies īpaši viltīgas metodes 10
Pievienot komentāru

Стали известны первые итоги выборов в Госдуму России

По-прежнему красотка: Джулия Робертс впервые за много месяцев появилась на публике