Eksdeputāts Juris Dobelis gatavo nacionālistu stratēģiju pašvaldību vēlēšanām
Pēc aiziešanas no Saeimas publiskajā telpā vairs nav manāms Nacionālās apvienības politiķis Juris Dobelis. Nacionālists gan nav nogājis pagrīdē, bet gan kopā ar kolēģiem gatavojas cīnīties pret „Saskaņas centru” Rīgas pašvaldības vēlēšanās.
Pašlaik Dobelis kopā ar tādiem „nacionālās vecās gvardes” politiķiem kā Aleksandru Kiršteinu, Māri Grīnblatu un Valdi Krastiņu Nacionālajā apvienībā izveidojis tādu kā stratēģiskās analīzes grupu, kura plāno nacionāļu nostāju nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Galvaspilsētā viņu lielākais ienaidnieks būs „Saskaņas centrs”.
Nacionālā apvienība gatavojas cīnīties ar „Saskaņas centru”
„Nacionālajai apvienība vairs nav laika, ir jāintensificē gatavošanās Rīgas domes vēlēšanām. Ja paliks iepriekšējā vadība, būs ļoti grūti Rīgā kustināt nacionālo jautājumu, pilsēta kļūs vēl mazāk latviska. Patīk vai nepatīk, „Saskaņas centrs” šeit ir mūsu pretinieks. Nopietns pretinieks, ar ko jārēķinās. Būs jācīnās par katru vietu,” intervijā „Latvijas Avīzei” saka Saeimas eksdeputāts.
Izskanējušas runas, ka Nacionālā apvienība par nākamo Rīgas mēru vēlētos redzēt Aleksandru Kiršteinu, Gaidi Bērziņu vai Guntaru Krastu. Dobelim piemērotākais liekas Kiršteins: „Kāpēc lai Aleksandrs Kiršteins nebūtu kandidātu lokā? Viņam ir pozitīvas īpašības – pieredze politikā, nacionālā pārliecība, kā arhitekts piedalījies un saprot pilsētas plānošanu. Svarīgi, lai mūsu domes priekšsēdētāja amata kandidāts parādītos visai drīz, jo viņam būtu jāatbild uz rīdzinieku jautājumiem, jārunā līdzi par risinājumiem un pilsētas attīstības plāniem publiskajā telpā.”
Par iespējamo nākamo Rīgas domes sastāvu Dobelis saka: „Ja aptaujas liecina, ka Rīgā pagaidām tikai trīs politiskie spēki – „Saskaņas centrs”, „Vienotība” un Nacionālā apvienība – spētu ieņemt vietas domē, tad manevru iespējas ir pamaz. Kolīdz „saskaņieši” pacelsies līdz vairākumam, iegūs kaut nedaudz pāri 50%, līdzšinējā pieredze liecina, ka latvisko spēku darbošanās opozīcijā necik sekmīgi nevar izvērsties. No mūsu puses jāizrauga kandidāts, kas neiet uz vēlēšanām „vienkārši tā”. Jāzina, ko tu domē darīsi un ko gribi panākt, jo pašvaldībās vēlētāji un deputāti ir tik tuvu viens otram, ka savstarpēji stipri ietekmējas.”
„Jābrauc pa visu valsti”
Dobelis arī uzsver, ka Nacionālajai apvienībai ir pienācis laiks rīkot aģitācijas braucienus: „Tagad stingrāk jāiezīmē, ka ir viena partija, kura aizstāv pirmā kārtā latviešu intereses, ko citas kautrējas darīt. Jābrauc pa visu valsti, meklējot atbalstītājus, jābūt gataviem uzņemties „cīņu par latvisku Rīgu”. Nodibinātai Nacionālai apvienībai vēl jāuzkrāj spēki, jāpiepūš vaigi, jāprogresē – arī reitingu dēļ.”
„Politiķiem jāuzdod šis nepatīkamais jautājums – kāpēc latviešiem nav problēmas ne ar vienu citu tautību, ar poļiem vai lietuviešiem, arī ar ukraiņu lielu daļu ne, bet, lūk, ar krieviem tās pastāvīgi rodas,” saka Dobelis un piebilst:
„Cilvēkam, kurš dodas politikā, jāsaprot, kādi būs mani nolūki, tiekot pie varas, un ko es tur aizstāvēšu. Savā laikā Berklava kungs sacīja – te vienā gabalā runā par tādām un tādām tautībām, bet kāpēc latviešu politiķi nerunā par latviešiem, kuriem arī ir savas tiesības un intereses, kas prasīties prasās aizstāvamas. Vai neliekas dīvaini, ka Krievijā aptaujās esam pieskaitīti nedraudzīgajām valstīm, bet lūkojiet vien – viņi rīko „Jauno vilni” un humora vakarus, viņi te plūst kā lāči uz medu. Krievi pērk mājas un zemi...”