Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Zigmaram Liepiņam piešķirs Ministru kabineta Atzinības rakstu

Kultūra
2012. gada 21. augustā 07:05 2012. gada 21. augustā 07:05
 
Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras attīstībā komponistam Zigmaram Liepiņam plānots piešķirt Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Valdība par to plāno lemt otrdien, 21.augustā, liecina valdības sēdes darba kārtība.


Valdībai iesniegtie dokumenti liecina, ka ar ierosinājumu piešķirt Liepiņam Atzinības rakstu nācis klajā koncerta "Atgriešanās" producents Juris Millers, un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) to ir atbalstījis, virzot izskatīšanai Apbalvošanas padomē. Priekšlikumam atbalstu paudusi arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Plānots, ka Ministru kabineta Atzinības rakstu komponistam pasniegs valdības vadītājs, kurš šo ceturtdien paredzējis apmeklēt koncertu "Atgriešanās" Dzintaru koncertzālē.

Ministru kabineta Atzinības raksts tika ieviests 1995.gadā, lai izteiktu valdības atzinību izciliem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta, valsts aizsardzības un politiskās jomas darbiniekiem. Motivētus ierosinājumus par tā piešķiršanu ministri un ministriju pakļautībā un pārraudzībā esošo valsts institūciju vadītāji un pašvaldību institūciju vadītāji var iesniegt Ministru kabineta izveidotajai Apbalvošanas padomei.

Jau ziņots, ka šovasar daudzviet Latvijā notiek Liepiņa 60 gadu jubilejas koncerti "Atgriešanās". Jubilejas koncertos uz skatuves kāpj Latvijas estrādes dziedātāji Mirdza Zīvere un Imants Vanzovičs, kā arī Igo, Aivars Brīze, Niks Matvejevs, Fredis, Ufo, Zane Dombrovska, Ginta Krievkalna, Ieva Kerēvica un Dons.

LETA

Citi šobrīd lasa

Vienai zodiaka zīmei šopavasar neticami veiksies. Kas ir šis laimīgais?
Kļūdas dēļ lietuvietis kļūst ellīgi bagāts - 115 eiro vietā iegūst vairāk nekā 5,5 miljonus eiro 1
Jūlija Navaļnaja aizkustinoši atvadās vīra bēru dienā: "Ļoša, paldies par 26 gadiem absolūtas laimes"
Pievienot komentāru