Viesstrādnieki no Latvijas Anglijā viens otram „dod pa zobiem” ar uzgriežņu atslēgu
Divi vīrieši no Latvijas Lielbritānijā sakāvušies, vicinot uzgriežņu atslēgu. Tēvam nav paticis, ka kolēģis viņa meitai pircis saldumus. Rezultātā konfekšu pircējs palika bez diviem zobiem, bet meitenes tēvam piesprieda nosacītu cietumsodu.
Britu juristi Latvijas kaušļiem norādīja, ka viņi Lielbritānijā nedrīkst uzvesties tā, kā tas viņiem bija pierasts Latvijā.
Konflikts starp diviem kolēģiem norisinājās pagājušā gada septembrī pie kāda lielveikala. 24 gadus vecā Staņislava Deruka darbabiedrs Vjačeslavs Borcs veikala uzsāka sarunu ar sava kolēģa meitu un piedāvāja viņai nopirkt saldumus. Tas nepatika Derukam, kurš pamatīgi saniknojās pie lielveikala durvīm, gaidot no tā iznākam kolēģi ar meitu, raksta Anglijas latviešu portāls anglobalticnews.co.uk.
Neraugoties uz to, ka nekas slikts nenotika, Deruks lielveikala ārpusē ar uzgriežņu atslēgu uzbruka Borcam. Saniknotais tēvs ar uzgriežņu atslēgu divas reizes iesita pa galvu savam kolēģim, kurš pēc uzbruka zaudēja gan samaņu, gan divus zobus.
Anglijas tiesa uzbrucējam piesprieda 12 mēnešu ilgu nosacītu cietumsodu, 200 mārciņu lielu naudassodu un 150 stundas piespiedu darbu.
Tiesas zālē juristi apsūdzētajam norādīja, ka viņš neatrodas Latvijā, kur pieņemts konfliktus atrisināt ar uzgriežņu atslēgas palīdzību, un viņam jārespektē britu kārtība.
Tiesnese Hetere Nortona norādīja: „Jūsu valstī strīdu izšķiršana šādā veidā nav neparasta. Tomēr šajā valstī tas nav pieņemami. Tā ir krimināla darbība.
Pēc strīda tu viņam (Borcam) siti pa galvu ar metāla uzgriezni. Šādai rīcībai nav attaisnojuma. Tu esi izvēlējies ierasties šajā valstī, lai te dzīvotu un strādātu. Tev vajadzētu būt noderīgam sabiedrības loceklim. Būt sabiedrības loceklim nozīmē izpildīt pienākumus. Tev sabiedrībā jādzīvo saskaņā ar noteikumiem un pienākumiem,” tieneses teikto citēja anglobalticnews.co.uk.
Savukārt apsūdzēta advokāts Olivers Saksbijs sacīja, ka turpmāk kauslis to ņems vērā: „Jāsaprot tas, ka viņa valstī dažreiz šādā veidā tiek atrisinātas problēmas. Viņš tagad saprot, ka mūsu valstī tā darīt nedrīkst.”