Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vītola radītās vieglākās un populārākās kordziesmas komponista 150.gadksārtā tiek laistas klajā izdevumā ar tekstiem divās līdz piecās valodās.

Klajā laista līdz šim neizdota Jāzepa Vītola partitūra simfoniskajam orķestrim

Sabiedrība
2013. gada 10. janvārī 00:32 2013. gada 10. janvārī 00:32
 
Šogad kā īpašs latviešu komponista Jāzepa Vītola 150.gadskārtas izdevums ir sagatavota un izdevniecībā "Musica Baltica" laista klajā Vītola līdz šim neizdotā partitūra simfoniskajam orķestrim "Jāzeps Vītols. Latvju lauku serenāde", šodien preses konferencē stāstīja izdevniecības direktore Solvita Sējāne.

Tā ir četru daļu svīta, kas savā laikā bija veltīta ievērojamajam somu diriģentam Georgam Šnēfogtam un viņa vadībā tika pirmatskaņota Helsinkos 1935.gadā.

Tāpat laists klajā izdevums "Jāzeps Vītols. Vieglu kordziesmu izlase". Savulaik Vītola radīto kompozīciju vairākums, it sevišķi dziesmu jaunrade, pirmizdevumos tika izdota trīs valodās - latviešu, krievu un vācu. Mūsdienās, kad Latvijas koru daudzie panākumi starptautiskos konkursos ir vairojuši citu tautu dziedātāju interesi arī par latviešu koru repertuāru, Vītola radītās vieglākās un populārākās kordziesmas komponista 150.gadksārtā tiek laistas klajā izdevumā ar tekstiem divās līdz piecās valodās.

LETA, Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kādi atvieglojumi tuvākajā laikā "spīd" vakcinētajiem cilvēkiem Latvijā? 27
VIDEO. Strūbergu ģimenes drāma un misija “Valdis”. Sapinušies tīklos 8. sērija
FOTO: nirēju un pludmales smilšu deldētāju ceļojuma sapnis - nogremdētā pasažieru lidmašīna Sarkanajā jūrā
Pievienot komentāru

Иностранцы пришли в ужас от поведения Киркорова на "Евровидении"

На каблуках и в желтом костюме: солист группы из Литвы удивил зрителей "Евровидения"