Uzlabojas jauno pašvaldības policistu sagatavotība
Jauno Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieku atlases un apmācības process noris augstā līmenī – pie šāda secinājuma, uzklausot RPP vadības ziņojumu, nonāca Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti.
Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais atzīmēja, ka divos gados, kas apritējuši kopš jautājuma iepriekšējās izskatīšanas komitejā, RPP ir būtiski pilnveidojusi darbu ar jaunpieņemtajiem darbiniekiem, tostarp pārbaudot to psiholoģisko piemērotību policista darbam un apmācībā iesaistot augstākās klases speciālistus. „Pašvaldības policijas uzdevumu klāsts pēdējos gados ir ievērojami audzis, un augušas ir arī Rīgas domes prasības pret policijas darbiniekiem,” sacīja D.Turlais. „Sabiedriskās kārtības un drošības garantēšana, pārkāpumu novēršana un prevencija, palīdzības sniegšana Rīgas iedzīvotājiem un tūristiem, saskarsmes kultūra un stāja – tie ir tikai daži mūsu prasību aspekti. Esmu gandarīts, ka Pašvaldības policijas vadītāji šīs prasības izprot un spēj organizēt pakļauto darbinieku darbu tā, lai arī paši darbinieki censtos pēc labākās sirdsapziņas. Pērn darbā ir pieņemti 139 jauni policisti – un priecē, ka policijas darba rādītāji ir auguši ne tika kvantitatīvi, bet arī kvalitatīvi. Tas nozīmē, ka atlase un sagatavošana ir bijusi veiksmīga. Taču nedrīkst aizmirst, ka nākamajos divos gados Rīga būs vispirms Eiropas kultūras galvaspilsēta un pēc tam – Eiropas Savienības prezidējošās valsts galvaspilsēta, un Rīgas Pašvaldības policijai te būs īpaša loma.”
Jau ziņots, ka D.Turlais šonedēļ apmeklēja RPP jauno darbinieku tuvcīņas un speciālo līdzekļu pielietošanas treniņu un taktiskās sagatavošanas nodarbības.
Jauno darbinieku atlase notiek sešos posmos – izvērtējot iesniegtos dokumentus, pārbaudot vispārējo fizisko sagatavotību (spēks, ātrums, veiklība un izturība), speciālo fizisko sagatavotību un personīgo efektivitāti (sadarbības prasmes komandā, attieksme un disciplīna, uzdevuma izpildes precizitāte, koordinācija un veiklība, motivācija pārvarēt grūtības, gribasspēks un izturība, vēlme sasniegt rezultātu), sociālo kompetenci un saskarsmes kultūru (runas dotības, prasme analizēt un izskaidrot savu viedokli, prasme izvēlēties ar tiešo policijas darbu saistītās situācijas risinājumus, neatlaidība un spēja uzrunāt likumpārkāpēju, apmācības potenciāls), tiek pārbaudīta veselība (iesaistot arī psihiatru un psihoterapeitu) un veikta darba intervija. Sākotnējā apmācībā 190 stundas tiek veltītas teorētiskajām nodarbībām un 280 – praktiskajām nodarbībām, tai skaitā treniņiem dažādu nestandarta situāciju risināšanā. Tad seko atestācija un gadu ilga stažēšanās ar darbaudzinātāju un vēl viena atestācija, līdz jaunais darbinieks kļūst par pilntiesīgu kārtībnieku. Pērn uz vakantajām RPP vietām bija pieteikušies 404 pretendenti, darbu sākuši 139.
Karlīna Timofejeva/Foto: Ieva Čīka/LETA
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību