Tēvavārda ierakstu pasē "lindermanieši" grib padarīt par masveida akciju
Tēvavārda ierakstīšanu pasē partijas "Par dzimto valodu" līderis Vladimirs Lindermans grib padarīt par masveida akciju, sestdien izskanēja partijas kongresā.
Lindermans stingri uzsvēra, ka visiem partijas biedriem ir jāvēršas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) ar prasību pasē ierakstīt tēvavārdu.
"Mēģinājums liegt rakstīt tēvavārdu arī ir asimilācijas process. Mēs pret to cīnīsimies. (...) Tā nav valodas kampaņa vai 9.maijs, bet tas atgādina cilvēkam, kas viņš ir," sacīja Lindermans.
Kongresa laikā citi partijas vadībā esošie cilvēki uzsvērti viņu uzrunāja tēva vārdā - Vladimirs Iļjičs.
Viņš skaidroja biedriem, ka svarīgi ir parādīt, ka partija gūst panākumus un uzvaras, un īpaši svarīgi esot izmantot sociālos tīklus internetā. Pēc Jevgēņija Osipova uzsvērtā, "Facebook" ir mūsu revolūcijas instruments.
PMLP tiks prasīts ierakstīt personvārdu oriģinālformā latīņalfabētiskajā transliterācijā, kas nozīmē, ka vārds tiktu uzrakstīts, kā to izrunā dzimtajā valodā. Savukārt mērķis nākotnē ir, ka vārdu raksta kirilicā, norādīja Illarions Girss. Viss tikšot darīts pakāpeniski, bet nepieciešams izrāviens.
Partijas kongress sestdien noritēja krievu valodā un kongresu vadīja Lindermans, Girss un Osipovs. Partija startēs arī pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā, bet ar citu nosaukumu - "Lindermana partija - par dzimto valodu", lai vēlētāji to varētu vieglāk atpazīt.
Šī partija iestājas par oficiālu divvalodību Latvijā un Latgales autonomiju.
Lindermans vēlēšanās startēt nevar, jo viņam ir nepilsoņa pase.
Informācija PMLP mājas lapā liecina, ka pasē personas vārdu un uzvārdu ieraksta atbilstoši Valsts valodas likumam un valdības noteikumiem par personvārdu rakstību un lietošanu latviešu valodā.
Ja personvārda rakstība pasē atšķiras no tā rakstības personas dokumentā, kur tas ir citā valodā, vai atšķiras no personvārda vai personas dzimtas uzvārda vēsturiskās formas, pases 3.lappusē ieraksta personas dzimtas uzvārda vēsturisko formu vai personvārda citas valodas oriģinālformu latīņalfabētiskajā transliterācijā, ja persona vai nepilngadīgas personas vecāki vēlas un var to apliecināt dokumentāri.
BNS, Foto: Ieva Čīka/LETA