Sabiedrība

Ārlietu ministrs nosūtījis līdzjūtības vēstuli saistībā ar kinorežisora Herca Franka nāvi

Jauns.lv

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nosūtījis līdzjūtības vēstuli dokumentālā kino režisora Herca Franka tuviniekiem, režisoru mūžībā aizvadot, pavēstīja ministrijas Preses un informācijas nodaļa.

Ārlietu ministrs nosūtījis līdzjūtības vēstuli sai...

Rinkēvičs paudis visdziļāko līdzjūtību Franka piederīgajiem un daiļrades cienītājiem un norādījis, ka Franks ne tikai sniedzis neatsveramu ieguldījumu Latvijas dokumentālā kino skolas izveidē un tās starptautiskās atpazīstamības veicināšanā, bet arī ar savu darbu un dzīvi, kas vienlīdz piederēja gan Latvijai, gan Izraēlai, tuvinājis Latvijas un Izraēlas tautas.

1926.gadā Latvijā dzimušais un strādājušais dokumentālo filmu režisors Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Franks svētdien miris Jeruzalemē.

No 1959.gada Franks strādāja Rīgas kinostudijā, kur bija scenārists un režisors. No 1993.gada viņš dzīvoja pārmaiņus Izraēlā un Latvijā.

Franks ir lasījis lekcijas daudzās pasaules kino skolās. Līdztekus kinorežijas un pasniedzēja darbam viņš sarakstījis daudzus publicistiskus rakstus un divas grāmatas – "Ptolemeja karte. Kinodokumentālista piezīmes" (1975) un "Uz sliekšņa atskaties. Dažādu gadu publikācijas" (2009).

Franks uzņēmis vairāk nekā 20 filmu. Vairākas no tām kļuvušas par pasaules dokumentālā kino klasiku, tostarp filmas "Aizliegtā zona" (1975), "Par 10 minūtēm vecāks" (1978), "Līdz bīstamai robežai" (1984), "Augstākā tiesa" (1987), "Reiz dzīvoja septiņi Simeoni" (1989).

BNS