Dziesmu un deju svētku laikā būs lietišķās mākslas gadatirgus
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā Rīgā varēs baudīt lietišķās mākslas gadatirgu plašo piedāvājumu.
Lietišķās mākslas priekšmetu vai izstrādājumu un amata prasmju demonstrējumu gadatirgus no 2.jūlija līdz 7.jūlijam norisināsies Vērmanes dārzā, 5.jūlijā un 6.jūlijā - Daugavas stadionā, bet 6.jūlijā un 7.jūlijā gadatirgus būs atvērts Mežaparka Lielajā estrādē, liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) informācija.
Lietišķās mākslas gadatirgus mērķis ir līdztekus tautas lietišķās un tēlotājas mākslas izstādei interesentus iepazīstināt ar latviešu tautas tradīcijām un seno amatu prasmēm, kā arī katram Latvijas novadam raksturīgiem dažādu žanru tautas mākslas kolektīviem.
Gadatirgus ir vieta, kur notiek pirkšana un pārdošana, ikvienam interesentam tiek dota iespēja iepazīties ar Latvijas novadu tirgus tradīcijām, amatnieku darinājumiem un tautas mākslas kolektīviem.
Papildus tirgošanās aktivitātēm uzstāsies arī amatierteātri, mazākumtautību kolektīvi, folkloras kopas, tautas mūzikas ansambļi un viesu kolektīvi.
Tirgoties tiek aicinātas tautas lietišķās mākslas studijas, individuālie meistari, Latvijai raksturīgi ekoloģiskās pārtikas preču ražotāji, zemnieku saimniecības, visi, kuri piedāvā pašu darinātu, audzētu vai gatavotu produkciju. Gadatirgū tiks demonstrēti visdažādākie amati, kur savu veiklību, prasmi un iemaņas varēs izmēģināt ikviens tirgus apmeklētājs.
Gadatirgū var piedalīties amatnieki, amatu pratēji, mākslinieki, individuālie meistari, Tautas lietišķās mākslas studijas, ekoloģiskas tīras un Latvijā audzētas pārtikas ražotāji, nacionālās virtuves nodrošinātāji un latviešu grāmatu izdevēji.
Pieteikties dalībai gadatirgū var līdz 20.maijam. Ar nolikumu interesenti var iepazīties LNKC mājaslapā "www.lnkc.gov.lv".
Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.
Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.
LETA