Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gaismu un video projekcija "Latvijas karoga stāsts" uz Ministru kabineta ēkas gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā 2011. gadā.

Rīdzinieku iemīļotākie svētki – Pilsētas svētki, „Staro, Rīga”, Līgo un 18. novembris

Runā Rīga
2013. gada 13. maijā 14:21 2013. gada 13. maijā 14:21
 
Kā liecina Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, par saviem iecienītākajiem svētkiem 22% rīdzinieku atzīst Pilsētas svētkus augustā, tikpat iemīļots ir Gaismas festivāls „Staro, Rīga”, un tikai nedaudz mazāk – Līgo svētki Krastmalā (20%) un 18. novembra svinības un salūts (20%).

Ja salīdzina dažāda vecuma respondentu sniegtās atbildes, vērojams, ka jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem visbiežāk minēja Pilsētas svētkus un 18. novembra svinības un salūtu (to biežāk nekā caurmērā minēja arī tie, kuriem ir 25 līdz 34 gadi). Savukārt gados vecāki iedzīvotāji – 55 gadi un vairāk – biežāk nekā caurmērā norādīja, ka viņi ir visvairāk iecienījuši Līgo svētkus. Savukārt atbildes atkarībā no sarunas valodas liecina, ka Rīgas iedzīvotāji, kuri ģimenē galvenokārt sarunājas latviešu valodā, visbiežāk par saviem iecienītākajiem svētkiem uzskata 18. novembra svinības un Gaismas festivālu „Staro, Rīga”, bet tie, kuri ģimenē sarunājas krievu valodā, biežāk nekā caurmērā norādīja, ka viņi visvairāk ir iecienījuši Līgo svētkus Krastmalā. Kādus citus svētkus nosauca 4% – respondenti minēja Jaunā gada svinības, Dziesmu svētkus, Ziemassvētkus, Lāčplēša dienu un Lieldienas. Atbildi „grūti izvēlēties” snieguši 12% aptaujāto.

Karlīna Timofejeva, Foto: Ieva Čīka/LETA

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Imants Kalniņš: "No savas ideālās pasaules es neatsakos" 3
Kāpēc atkal uzrodas cistīts? Atbild urologs
"Cik var mani ķengāt!" - dziedātāja Samanta Tīna pukojas, ka viņu apvaino Lukašenko atbalstīšanā
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком