Pieaug bērnu traumatisms, jo dzemdē aizvien jaunākas mammas. VIDEO
Mediķi uzsver, ka ar katru gadu pieaug bērnu traumatisma skaits. Tas saistīts ar to, ka par vecākiem kļūts aizvien jaunāki cilvēki, kuri bezatbildīgi izturas pret savu atvašu uzraudzību.
112

Pieaug bērnu traumatisms, jo dzemdē aizvien jaunākas mammas. VIDEO

Jauns.lv

Bērnu traumatisms pieaug arī tādēļ, ka bērnus dzemdē arvien gados jaunāki cilvēki, kuriem ir krietni mazāka atbildības sajūta un izpratne par bērna pieskatīšanu. Tādēļ pieaudzis arī Bērnu slimnīcas mediķu darba apjoms. Katru dienu slimnīcā ar dažādām traumām ārstējas 130 – 135 bērni.

Pieaug bērnu traumatisms, jo dzemdē aizvien jaunāk...

Iesākoties vasarai un skolēnu brīvlaikam, būtiski pieaug bērnu traumatisms, tādēļ vecāki tiek aicināti rūpīgāk pieskatīt savas atvases. Lai gan ik gadu, iestājoties pavasarim, pieaug dažādu traumu skaits, ko gūst bērni, šis gads ir īpaši izcēlies, saka Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, vēsta LTV raidījums „Labrīt, Latvija!”

„Mums šobrīd ir ārkārtīgi daudz darba. Ja iepriekšējos gados antirekords neatliekamās palīdzības nodaļā bija 115 - 120 bērni diennaktī, tad pēdējo diennakšu laikā mēs ārstējam 130 - 135 bērnus. Katru gadu kopumā mums ir par 200 - 300 bērnu vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,” pauž Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas nodaļas vadītājs Aigars Pētersons.

Visbiežāk bērni gūst traumas, braucot ar velosipēdiem vai skrituļslidām. Riska zona bērniem ir arī rotaļu laukumi, kas ne vienmēr ir pārdomāti izbūvēti.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā min arī citus nelaimju iemeslus. Arvien vairāk parādās suņu sakosti bērni. Vai nu bērns ir gājis pie ķēdes suņa, un tas ir iekodis sejā, galvā vai rokās, vai arī ir sakodis paša suns, jo spēlējoties bērns izdara kādas darbības, kas dzīvniekam nepatīk. Vecākiem jāatceras arī, ka, braucot uz laukiem, jārēķinās - lauku suns nav pieradis pie bērna klātbūtnes, stāsta „Labrīt, Latvija!”

Tāpat bērni jāuzmana dažādos pasākumos, kur tiek grilēta gaļa vai kurināti ugunskuri. Šādās situācijas nepieskatīti bērni mēdz apdedzināties pie grila, iekrist ugunskurā vai pat iedzert degšķidrumu. Degmaisījums ir īpaši bīstams līdzeklis, kuru iedzerot, mākslīgi rodas vemšana, un bērns ierauj šo degmaisījumu plaušās. Sekas var būt invaliditāte uz daudziem gadiem, un ārstēšanās slimnīcā ir ļoti ilgstoša.