Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīdziniekiem vēl kāds laiciņš būs jāpagaida, lai varētu uzticēties mikroautobusu satiksmes sarakstiem. Legālo un nelegālo pārvadātāju cīņā zaudētājs izrādījies naivais pasažieris, kurš uzskata, ka „busiņiem” jāievēro braukšanas saraksti.

Rīgas mikroautobusu kustības saraksti melo. VIDEO

Sabiedrība
2013. gada 7. augustā 18:08 2013. gada 7. augustā 18:08
 
Jau vairāk nekā divus mēnešus lielu daļu pilsētas pasažieru mikroautobusu satiksmi nodrošina „Rīgas mikroautobusu satiksme”. Kaut arī „mikriņi” kļuvuši ērtāki un tajos var norēķināties ar e-talonu, pasažieri ir neapmierināti. Mikroautobusi neievēro sarakstus un cilvēki vairs nevar rēķināties ar savu laiku.

Daudziem pēdējā laikā nākas vilties - sarakstā norādītajā laikā mikroautobuss nereti tā arī nepiestāj. Problēmas radušās, kopš maršrutu autobusu pakalpojumus galvaspilsētā pakāpeniski pārņem viena kompānija – „Rīgas mikroautobusu satiksme”. Saskaņā ar līgumu, pašvaldībai būtu jānodrošina jaunajiem pārvadātājiem monopolstāvoklis, taču strauji uzplaucis neregulāro pārvadātāju bizness, kas atņem lielu daļu klientu.

No biznesa atstumtās mikroautobusu firmas izmanto viltīgu shēmu – to busiņi brauc pa jau ierastajiem maršrutiem un sakās, ka ved tikai konkrētu uzņēmumu darbiniekus, savus reisus dēvējot par „neregulārajiem pārvadājumiem”. Kaut gan viss ir gluži pretēji – tajos var braukt visi gribētāji. „Rīgas mikroautobusu satiksmei” galvaspilsētas „mikriņu” tīkls būtu jāpārņem no 1. septembra, bet patiesībā tas varēs notikt tikai tad, kad tiks izskausts nelegālais bizness. Kā to izdarīt, pagaidām gan atbildīgajām amatpersonām nav skaidrs.

Tikmēr „Rīgas mikroautobusu satiksmes” vadītājs Vitālijs Komars LTV raidījumam „Panorāma” saka, ka uzņēmumam izdevīgāk ir samaksāt soda naudu par nenotikušu reisu nekā laist busiņu tukšā uzreiz pēc pārpildīta nelegālā pārvadātāja mikroautobusa. Tādēļ tuvākajā laikā diez vai pasažieri varēs uzticēties mikroautobusu maršrutu sarakstiem. Sīkāk par problēmu skatieties „Panorāmas” videosižetā.

Uz Rīgas mikroautobusu sarakstiem nevar paļauties (LTV „Panorāma”)

Kasjauns.lv/Foto: Edijs Pālens/LETA, Andrejs Baburovs/LETA

Citi šobrīd lasa

Mēļo par Samantas Tīnas un viņas Naura attiecību izjukšanu; runas komentē arī dziedātāja pati
PIRMS un PĒC: briti beidzot tiek pie friziera un atbrīvojas no karantīnā uzaugušajām pinkām 1
Pasaule piesaka karu Taizemes kokosriekstiem, jo tos novāc nežēlīgā veidā. FOTO 9
Pievienot komentāru

Беременная звезда Instagram Марина Балмашева вышла замуж за пасынка

"Корчевников, прекрати говорить с ней как с девственницей": зрители остались недовольны выпуском "Судьбы человека" с Волочковой