Kultūra

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs veidos keramiķa Pētera Martinsona māju

Jauns.lv

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs veidos nesen mirušā keramiķa Pētera Martinsona māju, kurā plānots izvietot pastāvīgu mākslinieka darbu ekspozīciju, pavēstīja mākslas centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs veidos keram...

Martinsons, kurš mūžībā aizgāja 2.augustā, Rotko mākslas centram ir uzdāvinājis lielu savu darbu kolekciju.

Goldberga atgādināja, ka līdz 31.decembrim Rotko centrā ir skatāma Martinsona keramikas un tušas zīmējumu izstāde "Spēles", kuras iekārtošanā piedalījās arī pats mākslinieks. Izstādē skatāmi vairāk nekā 200 keramikas darbu un 20 grafikas darbu, kas raksturo mākslinieka tapšanu, dažādu materiālu un tehnoloģiju apguvi, ideju rašanos un attīstību. Rotko centrs ir izdevis izstādes katalogu "Spēles".

Īsi pirms savas pēdējās izstādes "Spēles" atklāšanas Rotko mākslas centrā Martinsons dalījās atmiņās par savas bērnības Daugavpili, notikumiem un cilvēkiem, kas ietekmēja viņa dzīvi un darbību. Mākslas centra speciāliste informēja, ka ierakstītais mākslinieka dzīvesstāsts divas nedēļas būs dzirdams izstāžu sektorā D, atklājot Martinsona dzīves pagriezienus, kā arī stāstot par keramikas darbu tapšanu no idejas līdz to realizācijai.

Rotko centrā pašlaik var skatīt arī Starptautiskā mākslas simpozija "LANDescape" izstādi, kas ir visu simpozija dalībnieku veltījums Martinsona piemiņai, kurš, būdams simpozija goda dalībnieks, aizgāja mūžībā tā priekšvakarā.

Viens no ievērojamākajiem Latvijas keramiķiem Martinsons dzimis 1931.gada 28.janvārī Daugavpilī. Viņa darbi tikuši eksponēti daudzās starptautiskās keramikas izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Vācijā un ASV. Mākslinieka darbu personālizstādes notikušas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Somijā, ASV, Zviedrijā un Ungārijā. No 1989. līdz 2000.gadam Martinsons pasniedza Latvijas Mākslas akadēmijā, vadīja Keramikas nodaļu. 1992.gadā viņš ieguva mākslas maģistra grādu.