Diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām
Runā Rīga

Diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām

Jauns.lv

Rīgas domes Satiksmes departaments pirmdien, 30.septembrī, organizē projekta „Vairāk Baltijas biogāzes autobusu” uzsākšanas konferenci, kurā ārvalstu eksperti dalīsies pieredzē par biogāzes ražošanas un izmantošanas iespējām.

Diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām...

Konferencē piedaloties Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Vadimam Baraņņikam un augsta līmeņa ārvalstu ekspertiem biogāzes nozarē, tiks diskutēts par biogāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā, to ietekmi uz vidi, kā arī izmaksām. Tāpat būs iespēja iepazīties ar Jūrmalas pašvaldības pieredzi, ieviešot autobusus ar biogāzi. Savukārt ārvalstu eksperti informēs par iespējām un ietekmi uz vidi ieviešot sērijveida hibrīda elektro biogāzes autobusus.

Konference tiek rīkota Eiropas Savienības projekta „Vairāk Baltijas biogāzes autobusu” ietvaros ar mērķi palielināt biogāzes izmantošanu autobusiem Baltijas jūras reģionā pilsētu pasažieru pārvadājumos, samazināt emisijas, kas uzlabotu pilsētu vides kvalitāti, ierobežotu satiksmes radīto ietekmi uz klimata izmaiņām un pastiprinātu sabiedriskā transporta lomu. Konferences noslēgumā projektā iesaistītās valstis dalīsies pieredzē, kas gūta iepriekšējā projekta „Baltijas biogāzes autobuss” ietvaros.

Par konferenci

Konference ”Biogāzes kā degvielas izmantošana sabiedriskajā transportā” notiks 30.septembrī plkst.13.00 viesnīcā „AVALON Hotel”, 13.janvāra iela 19,  Rīga. Konference ir bez maksas un aicināts piedalīties ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālruni 67012701.

Informācija par projektu „Baltijas biogāzes autobuss”

Satiksmes departaments no 2009.gada līdzdarbojas starptautiskā sadarbības projektā „Baltijas biogāzes autobuss”. Projekta mērķis - veicināt biogāzes izmantošanu pilsētās pasažieru pārvadājumos ar autobusiem un tādā veidā mazināt fosilo degvielu radīto emisiju negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Projekts „Vairāk Baltijas biogāzes autobusu” ir iepriekš minētā  projekta turpinājums. Projekta ietvaros plānots papildināt izstrādāto rokasgrāmatu par to, kā uzsākt biogāzes izmantošanu pilsētu pasažieru pārvadājumos ar autobusiem, par nepieciešamo infrastruktūru un izmaksām. Tāpat tiks izstrādāta eko braukšanas lietotāja rokasgrāmata un veikta ekonomiskā analīze.

Tēmas