Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pedagogi neesot mierā, ka sadarbības memorandā nav iezīmēts algu palielinājums 2015. un 2016.gadā. No nākamā gada septembra tiek piedāvāts zemāko pedagogu darba likmi palielināt līdz 295 latiem.

15 latu algas pielikums? Skolotāji ir neapmierināti un pošas protestam

Sabiedrība
2013. gada 13. oktobrī 11:32 2013. gada 13. oktobrī 11:32
 
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadība domā par jaunu protesta akciju rīkošanu, jo ir iestrēgusi vienošanās izstrāde par pedagogu algu palielinājumu turpmākajos gados.

"Viens no variantiem ir neparakstīt memorandu un turpināt prasīt adekvātu algas pielikumu. Tāpat paliek spēkā variants par protesta akcijām, jo faktiski tiek vilcināts laiks. Pašlaik varētu teikt, ka tas tiek darīts no Izglītības un zinātnes ministrijas puses. Budžeta apspriešana iet uz priekšu, bet reāla izkustēšanās memoranda izstrādē nav. Patlaban pedagogi ir ļoti neapmierināti. 15 latu pielikums nozīmē iespēju ģimenei vienreiz ieiet veikalā. Tas ir diezgan smieklīgi," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Pedagogi neesot mierā, ka sadarbības memorandā nav iezīmēts algu palielinājums 2015. un 2016.gadā. No nākamā gada septembra tiek piedāvāts zemāko pedagogu darba likmi palielināt līdz 295 latiem.

LIZDA gan piedāvā arī otru variantu - valdība paliek pie sava nodrošinājuma, bet lūdz Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) veikt strukturālās reformas, kas ļautu panākt 309 latus par likmi no 2014.gada 1.septembra. Mikiško pārmet, ka ministrija kavējoties sniegt atbildi, vai tas varētu būt iespējams.

Mikiško informēja, ka pirmdien, 14.oktobrī, uz sanāksmi pulcēsies LIZDA padome, lai izskatītu variantus par tālāko rīcību. Viens no variantiem ir rīkot protesta akcijas, bet tam nepieciešams padomes akcepts.

Izglītības un zinātnes darbinieki bija gatavi rīkot protesta akcijas, ja netiks nodrošināts cienīgs darba atalgojums, taču 9.septembrī tika panākta vienošanās strādāt pie sadarbības memoranda, kas iezīmētu pedagogu algu palielināšanos un plānotās reformas turpmākajos gados. Tādējādi bija iecerēts divu nedēļu laikā strādāt pie memoranda izstrādes un ieceres par protestiem tika uz laiku atliktas, taču neapmierinoša rezultāta gadījumā arodbiedrība ir gatava lemt par tālāko rīcību, neizslēdzot protestus.

Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ierosinājuma starp IZM, Finanšu ministriju, Latvijas Izglītības vadītāju asociāciju un LIZDA tiek izstrādāts sadarbības memorands. Iecerēts, ka memorands iezīmēs pedagogu algu palielinājumu nākamajos gados un nozarē plānotās reformas. LIZDA tajā vēlas redzēt pedagogu darba samaksas paaugstināšanu 2015. un 2016.gadā. Ministru prezidenta pārstāvis Ints Dālderis (V) iepriekš sacīja, ka šis FM un premjera izteiktais piedāvājums no valsts budžeta nākamajā gadā varētu prasīt 3,5 miljonus latu, bet 2015.gadā - jau 10 miljonus latu.

LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Zinātnieks Andris Ambainis: "Man ir bail no tā, ko prognozēju. Neko labu" 21
Kā amerikāņu karavīrs Džastins nonācis Madonā, kur strādā par dārznieku
Kur bija pazudis Fredis? Baumo, ka populārais šovmenis atvaļinājumā sasirdzis
Pievienot komentāru

"Он уже член семьи": Киркоров рассекретил личность мужчины, с которым появляется на мероприятиях

Мурашки по коже! В Сети нашли жуткий твит Алека Болдуина, застрелившего оператора, где он предсказал убийство