Patrulēšanu Meža kapos, visticamāk, nodrošinās kāda apsardzes firma
Ir panākta vienošanās, ka Pirmajos un Otrajos Meža kapos tiek ieviesta patrulēšana, ko, visticamāk, nodrošinās kāda apsardzes firma, aģentūru LETA informēja Rīgas domes (RD) pārstāve Dzintra Āboliņa.
Jautājumu par kapu apsardzi aktualizēja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), komentējot pagājušajā naktī notikušo vandalismu, kad Rīgā, Meža kapos, tika apgānīts pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriāls.
Kā ziņots, piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts "M.Ruks". Kāškrusti ir uzzīmēti katrs savā pusē uzrakstam, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.
Noziegums noticis laikā no plkst.1 līdz 8. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un notiek aktīva izmeklēšana.
Arī Rīgas domē apstiprināja šo informāciju. Notikuma vietu apskatīja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītājs Dainis Turlais.
Rīgas domē aģentūru LETA informēja, ka pilsētas dienestu operatīvas rīcības rezultātā piemineklis jau ir notīrīts.
"Kapu apsardzei turpmāk jāpievērš pastiprināta uzmanība," komentējot vandalisma aktu, uzsvēris Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
"Tā ir gļēva, zemiska rīcība," pieminekļa apsekošanas laikā teica Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.
Domes deputāts, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) paudis sarūgtinājumu, ka vandaļi apgānījuši vienu no svētākajām vietām pirms valsts svētkiem.
Čakstes memoriāls atrodas Meža kapos, to atklāja 1935.gadā. Tā centrā atrodas liela izmēra Čakstes portrets profilā, bet uz vidusass zemē - prezidenta kaps.
Uz šo simbolisko un ģeometrisko centru vērsti abi pieminekļa sānu ciļņi: kreisajā pusē sērojošas sievietes profils, labajā attēlots senlatviešu karavīrs. Pieminekļa arhitektoniskā siena veidota no Daugavgrīvas cietokšņa vaļņu apšuvuma granīta akmeņiem, bet ciļņi kalti sārtā un pelēkā Somijas granītā.
Čakstes memoriāls ir iecienīts apmeklētājiem, īpaši to apmeklē Mirušo piemiņas dienā, kad tūkstošiem cilvēku pie tā novieto savas sveces.
Par kapa apgānīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.
LETA