Mākslas akadēmijas pasniedzēji atklāj savas radošās virtuves noslēpumus. FOTO
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā atklāta akadēmijas pasniedzēju izstāde „Privātais process”, kurā skatāmi ne tikai viņu radītie mākslas darbi, bet arī viņu radošā virtuve.
Kultūra
2013. gada 20. novembris, 15:40

Mākslas akadēmijas pasniedzēji atklāj savas radošās virtuves noslēpumus. FOTO

Jauns.lv

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) atklāta Glezniecības katedras pasniedzēju izstāde „Privātais process”. Tā dod iespēju katram kaut nedaudz ieskatīties mākslinieka privātajā mākslas tapšanas virtuvē.

Līdz 3. decembrim LMA aulā būs aplūkojama Glezniecības katedras pasniedzēju kopizstāde „Privātais process”. Izstāde ir neparasta iespēja redzēt izcilu, pieredzējušu, sabiedrībā un studentu vidū mīlētu gleznotāju darbus vienuviet, savstarpējā mijiedarbē un vietā, kur meistari diendienā skolo jauno mākslinieku paaudzi.

Tradicionāli lielas sabiedrības daļas vērtējums par mākslinieku un viņa radošā darba procesu izriet no publiski eksponēta, viņa visumā noslēpumainās darbības gala rezultāta – pabeigta mākslas darba. Tas nezinošajam skatītājam sniedz iespēju neierobežotām interpretācijas iespējām, nereti kļūdaini tulkojot mākslinieka piedāvāto vēstījumu neatkarīgi no medija vai žanra. Dažkārt jāsaskaras arī ar stereotipu un nepamatotu uzskatu, ka mākslinieks ir visumā bezrūpīga, disciplinējoša darba laika neierobežotības priviliģēta persona, kas nav pielīdzināma smagi strādājošam mākslas patērētājam/nodokļu maksātājam.

Lai reabilitētu mākslinieku kā atbildīgu garīga darba veicēju ar savu misiju un nozīmi un dokumentāli apliecinātu radošā procesa norisi, izstāde „Privātais process” ļauj izsekot mākslas darba tapšanai no idejas dzimšanas brīža, jeb radošās inspirācijas, līdz pat gala rezultātam – gatavam mākslas darbam. Katrs no autoriem ir unikāla personība, kura privātā darba telpa – darbnīca, jēdziena plašākā izpratnē, ar savu specifisko atmosfēru un atribūtiem ir nozīmīga radošā procesa sastāvdaļa, kas savā ziņā nosaka individuālo māksliniecisko rokrakstu. Izstāde dod iespēju katram nedaudz ieskatīties mākslinieka privātajā mākslas tapšanas virtuvē.

Izstādē pārstāvēti mākslinieki Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Aleksejs Naumovs, Irēna Lūse, Andris Vītoliņš, Kristīne Rubene, Vija Zariņa, Juris Jurjāns, Kaspars Zariņš, Imants Vecozols, Kristaps Zariņš, Pēteris Postažs un Normunds Brasliņš. Izstādes darba laiks: otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: no pulksten 11.00 līdz 18.00; ceturtdien no 11.00 līdz 19.00 (pārtraukums no 14.30 līdz 15.00); svētdien, pirmdien – slēgts. Ieeja izstādē – bezmaksas.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto